جاهای دیدنی شاندیز مشهد ، راهنمای کامل بازدید


جاهای دیدنی شاندیز مشهد بسیار زیاد است، به همین علت گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. شاید بتوان گفت یکی از جاهای دیدنی شاندیز مشهد که خوشمزه هم هست، رستوران هایی است که در آنها از شما با شیشلیک پذیرایی می کنند. با ما همراه باشید تا با جاهای دیدنی شاندیز بیشتر آشنا شوید. اگر به دنبال مکان اقامتی مناسب هم هستید، می توانید پیشنهادهای ویژه هتل یار را ملاحظه نمایید و با تخفیف هتل مورد نظرتان را در مشهد رزرو نمایید.

رستوران پدیده شاندیز از جمله جاهای دیدنی شاندیز با شیشلیک معروف

جاهای دیدنی شاندیز فقط شامل مکان های دیدنی طبیعی و تاریخی نیست، بلکه جاهای دیدنی شاندیز شامل خوشمزه های شاندیز مشهد هم هست. همان طور که می دانید شیشلیک شاندیز مشهد بسیار معروف است، کبابی خوش طعم و لذیذ با 6 تکه از گوشت گوسفند. می توانید کباب خوشمزه شاندیز را در رستوران پدیده شاندیز، از جمله جاهای دیدنی شاندیز، میل نمایید.

 

یکی از جاهای دیدنی خوشمزه شاندیز مشهد، رستوران های شاندیز با شیشلیک های فوق العاده است

 

جاهای دیدنی شاندیز مشهد و مکان های تاریخی

از جمله جاهای دیدنی شاندیز، مکان های تاریخی و باستانی است. شکوه تمدن ایرانی را می توانید در آثار باستانی شاندیز مشهد مشاهده نمایید.

 

جاهای دیدنی شاندیز و سنگ نگاره شترسنگ، طرحی از اعماق تاریخ

 

لیست مکان های تاریخی در فهرست جاهای دیدنی شاندیز

_  مسجد جامع شاندیز مشهد

_‌  ‌ دژ کهن شاندیز

_‌ روستای ابرده

_‌ رباط ویرانی شاندیز

_‌ قلعه باستانی شاهان دژ از جمله جاهای دیدنی شاندیز

_‌ اخی علی قتلقشاه شاندیز

_‌ موزه باستانی رباط ویرانی

_‌ آرامگاه شیخ حافظ ابردهی

_‌  سنگ نگاره شترسنگ

 

جاهای دیدنی شاندیز،  مکان های تفریحی و جاذبه های طبیعی

اگر به شهر مقدس مشهد سفر کرده اید و تصمیم دارید به جاهای دیدنی شاندیز هم سری بزنید، پیشنهاد می کنیم به جاهای تفریحی شاندیز مشهد هم بروید و از جاهای تفریحی شاندیز نیز دیدن کنید.

 

   رستوران معلق شاندیز مشهد در لیست جاهای دیدنی شاندیز

 

در ادامه فهرستی از جاهای دیدنی شاندیز و جاذبه های تفریحی و طبیعی شاندیز مشهد پیش رویتان قرار می دهیم تا به راحتی مکان مورد پسندتان را انتخاب نمایید و از جاهای دیدنی شاندیز دیدن کنید:

**‌ خیابان آبشار شاندیز از جمله جاهای دیدنی شاندیز با طبیعتی زیبا

**‌ درخت چنار شاندیز

**‌ روستاهای زیبا و سبز زشک و ابرده شاندیز، برای کسانی که به دنبال جاهای دیدنی و طبیعت بکر شاندیز هستند.

**‌ پارک جنگلی شاندیز مشهد از جاهای دیدنی و زیبای شاندیز

**‌ پیست اسکی ابرده شیرباد برای علاقه مندان به هیجان در فهرست جاهای دیدنی شاندیز

**‌ مرکز خرید پدیده شاندیز 

**‌ تله کابین زشک شاندیز

**‌ رصدخانه نجوم شاندیز

**‌‌ پیست موتورسواری شاندیز

 

جاهای دیدنی شاندیز و خرید سوغاتی 

اگر می خواهید به جاهای دیدنی شاندیز مشهد بروید و سوغاتی هم بخرید، می توانید از صنایع دستی زیبای این شهر خریداری نمایید. صنایع دستی شاندیز مشهد شامل ارغوان بافی، فیروزه تراشی، نمدبافی و گلیم می شود. این سوغاتی های زیبا هنر دست هنرمندان شهر شاندیز است که طرفداران بسیاری دارد و در جاهای دیدنی شاندیز مشهد حتماً نمونه هایی از آنها را خواهید دید.

 

تصویر هنرمند ارغوان باف، شاندیز  مشهد

 

چه زمانی به شاندیز برویم؟

از فصل بهار تا آخر تابستان بهترین زمان برای سفر به شهر شاندیز و بازدید از جاهای دیدنی شاندیز است؛ چراکه شاندیز شهری کوهستانی محسوب می شود و زمستان و پاییز سردی دارد، اما اگر زمستان سرزمین های کوهستانی را دوست دارید، توصیه می کنیم به شهر کوهستانی شاندیز بروید و از زیبایی ها و هوای فوق العاده جاهای دیدنی شاندیز در زمستان استفاده کنید.

 

  تصویری از طبیعت شاندیز در فهرست جاهای دیدنی شاندیز مشهد در فصل پاییز

 

چطور به شاندیز مشهد برویم؟

شاندیز حدود 30 کیلومتر از شهر مشهد فاصله دارد. اگر بخواهید با ماشین به شاندیز بروید و جاهای دیدنی شاندیز مشهد را ببینید حدود 45 دقیقه طول می کشد تا به شاندیز برسید. البته با مترو هم می توانید به شاندیز بروید. کافی است به مترو میدان بسیج بروید و از آنجا به ایستگاه وکیل آباد خود را برسانید، سپس با تاکسی به شاندیز بروید.

سخن آخر

جاهای دیدنی شاندیز مشهد را در این مقاله از مجله گردشگری و ایرانگردی هتل یار معرفی کردیم تا اگر تصمیم گرفتید به شهر مقدس مشهد بروید و به گشت و گذار بپردازید، با استفاده از فهرست بالا بتوانید به راحتی برنامه ریزی کنید و به جاهای دیدنی شاندیز سری بزنید و از سفر خود لذت ببرید.

 

منبع: مجله تخصصی گردشگری هتل یار