سوغات کیش را می شناسید؟ فهرستی کامل از سوغات کیش


سوغات کیش

در مورد سوغات کیش چه می دانید؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید سوغات کیش شامل چه چیزهایی است. کیش از جمله قطب های گردشگری و مقصدهای پر بازدید ایران محسوب می شود و سوغاتی های جالب و متفاوتی دارد. اگر قصد دارید به جزیره زیبای کیش بروید و می خواهید با سوغات کیش آشنا شوید، می توانید با ما در مجله گردشگری هتل یار همراه شوید تا فهرستی از سوغات کیش را در اختیارتان قرار دهیم. اگر به دنبال مکانی خاص برای اقامتی مطلوب با قیمت مناسب در جزیره زیبای کیش هستید، می توانید فهرست هتل های کیش را در سایت هتل یار ملاحظه نمایید.

ماهی، لابستر و میگو، سوغات کیش با طعمی متفاوت

از جمله سوغاتی های پرطرفدار جزیره کیش سوغاتی های دریایی است. صید ماهی و میگو در پهنای خلیج فارس یکی از فعالیت های مهم بومیان این منطقه دیدنی و گردشگری به شمار می رود. 10 گونه میگو در خلیج فارس صید می شود که می توانید طعم متفاوتشان را بچشید و تجربه ای شگفت انگیز داشته باشید. اما لابستر چیست؟ لابستر نوعی از میگو محسوب می شود که بسیار کمیاب است و در کنار ساحل های صخره ای جزیره زیبای کیش مشاهده و صید می شود. ماهی و میگو را بسیاری از مسافران در فهرست خرید خود از سوغات کیش جای می دهند تا از این سوغاتی مقوی و خوش طعم با خود ارمغانی ببرند.

 

ماهی و لابستر، پرطرفدارترین سوغات کیش

 

پوشاک، پرطرفدارترین سوغات کیش

در شمار سوغات کیش، همواره لباس و پوشاک قرار داشته است. ازآنجا که کیش منطقه ای آزاد است، این سوغات کیش با قیمتی مناسب در آن عرضه می شود. این سوغاتی کیش در مراکز خرید متنوع جزیره کیش که از جاذبه های گردشگری آن نیز به شمار می روند، یافت می شود. محصولات زیبا و متفاوتی را می توانید در این مراکز خرید لوکس و پربازدید خریداری نمایید. محصولات برندهای مختلف را می توانید در مراکز خرید کیش پیدا کنید و خریداری نمایید.

 

مراکز خرید مدرن کیش بهترین مکان برای خرید سوغات کیش

 

صنایع دستی، سوغات کیش برای هنردوستان

تا نام سوغات کیش را می شنوید، شاید در ذهنتان به دنبال صنایع دستی هم بگردید. به هرحال در هر شهری صنایع دستی جذاب ترین و زیباترین سوغاتی به شمار می آید. جزیره زیبا و دیدنی کیش با صنایع دستی خوش رنگ و لعاب خود به طور حتم نظرتان را جلب می کند. این سوغات کیش شامل مرجان، گوش ماهی، گلیم سوزنی، حصیرها، کوزه های سفالی، صدف، سبدها، پارچه های گلابتون، پولک و بقایای آبزیان است.

 

صنایع دستی در فهرست سوغات کیش

 

حنا، سوغات کیش برای کشیدن طرح های زیبا

یکی از رسم های جالب و دیدنی مناطق جنوبی ایران مراسم حنابندان است. به همین دلیل در شمار فهرست خود از سوغات کیش می توانید حنا را هم اضافه نمایید. اگر به دست بومی های جزیره کیش نگاه کنید، طرح های زیبای رسم شده با این سوغات کیش را مشاهده می نمایید. ازآنجا که مصرف حنا در جزیره کیش زیاد است، می توانید نیمه آماده این سوغات کیش را هم پیدا کنید و خریداری نمایید.

 

حنا، معروف ترین سوغات کیش

 

ادویه و عسل

از جمله محبوب ترین سوغاتی های کیش عسل و ادویه است. برای تهیه غذاهای دریایی ادویه های ترکیبی و مخصوص ماهی را پیشنهاد می کنیم. این سوغات کیش طعمی فوق العاده به غذاهای دریایی شما می دهد. برخی از این ادویه ها مخلوطی از جوز هندی، مرزه، کاری، ریشه جوز، بادیان رومی، فلفل سیاه، تخم گشنیز، دارچین، زنجبیل، زیره سیاه و آویشن است. می توانید از این سوغات جادویی کیش در تهیه انواع خورش ها، غذاهای دریایی و مرغ و ماهی استفاده نمایید.

 

ادویه یکی از محبوب ترین سوغات کیش برای تجربه طعم های متفاوت به ویژه در غذاهای دریایی

 

خرما و مرکبات، میوه های گرمسیری در فهرست سوغات کیش

در فهرست سوغات کیش، خرما و مرکبات را هم می توانید جای دهید. منطقه گرمسیری جزیره کیش مکانی مناسب برای پرورش میوه های گرمسیری خوش طعم همچون خرماست. اگر می خواهید این سوغات کیش را با بهترین کیفیت خریداری نمایید، توصیه می کنیم در جزیره زیبای کیش بهترین آن را تهیه نمایید. خرماهای مختلف مثل خرمای خشک، رطب و خارک را می توانید در این جزیره دیدنی پیدا کنید. البته فرآورده های مختلف هم از این سوغات کیش در این جزیره دیدنی یافت می شود؛ مثل عسل خرما و چیپس خرما.

 

خرما، مقوی ترین سوغات کیش

 

شکلات و قهوه، ‌خوشمزه های سوغات کیش 

در مجموعه سوغات کیش، شکلات و قهوه مشتاقان بسیاری دارد. ازآنجا که جزیره کیش منطقه ای آزاد به شمار می آید، قیمت شکلات و قهوه در آن ارزان تر از مناطق دیگر است؛ بنابراین، فرصتی مناسب است که از این سوغات کیش هم خریداری نمایید و فهرست خود از سوغات کیش را با این خوراکی های خوشمزه کامل کنید.   

 

شکلات و قهوه برندهای معروف با قیمت مناسب در فهرست سوغات کیش

 

شاید تصمیم گرفته باشید به جزیره کیش از قطب های گردشگری ایران سری بزنید، فهرست سوغات کیش در مجله گردشگری هتل یار می تواند به منزله راهنمای خرید سوغات کیش همراهتان باشد تا در کنار لذت بردن از سفر به یاد ماندنی خود به جزیره کیش از سوغات کیش نیز برای عزیزانتان ارمغانی بیاورید.