5 جای دیدنی ایران در سال 1398 را از دست ندهید


5 جای دیدنی ایران

جاهای دیدنی ایران می تواند هر منطقه ای از کشور پهناور ایران باشد؛ بنابراین، انتخاب یک مکان خاص با عنوان جای دیدنی ایران کمی دشوار به نظر می رسد. جای دیدنی ایران شامل مساجد با گنبدهای فیروزه ای، کاخ های درخشان، مقبره های بهترین شاعران جهان و مکانهای تاریخی اسرارآمیز است. در کنار مکان های باستانی، مناطق طبیعی دیدنی و شگفت انگیز بسیاری نیز وجود دارد که دیدن آن ها را نباید از دست داد. در این بخش از مجله گردشگری هتل یار می خواهیم لیستی از 5 جای دیدنی ایران را پیش رویتان قرار دهیم تا در سفرهای خود به کشف ناشناخته ها بپردازید.

پارک ائل گلی، جای دیدنی ایران در تبریز

پارک ائل گلی جای دیدنی ایران است. پارک زیبای ائل گلی ، جای دیدنی ایران ، در گذشته به نام شاه گلی معروف بوده است، باغی دیدنی در شهر تبریز است که نماد این شهر به شمار می رود. باغ ائل گلی در فاصله هفت کیلومتری از مرکز شهر تبریز قرار دارد.

 

تصویری بی نظیر از پارک ائل گلی تبریز، جای دیدنی ایران در فصل پاییز

 

 قدمت این باغ به زمان آق قویونلوها باز می گردد. امکانات تفریحی و گردشگری در باغ ائل گلی ، یکی از مکان های دیدنی ایران ، متناسب با نیاز گردشگران درنظر گرفته شده است؛ بنابراین، اگر می خواهید به پارک ائل گلی، جای دیدنی ایران ، بروید، خیالتان آسوده باشد، همه چیز در دسترس شما استو از غذاخوری و کافی شاپ گرفته تا قایق رانی و شهر بازی. نگران مکان اقامتتان نیز نباشید. هتل پارس ائل گلی تبریز یکی از بهترین هتل های تبریز، در این پارک قرار دارد که می توانید با رزرو این هتل باشکوه لحظاتی آرام و به یاد ماندنی برای خود فراهم کنید.

 

دماوند، جای دیدنی ایران برای علاقه مندان به کوه نوردی و ماجراجویی

در شمالی ترین نقطه تهران، قله دماوند در میان ابرها دیده می شود. دماوند بلندترین آتشفشان خاورمیانه و  بلندترین کوه ایران است که در دل رشته کوه البرز قرار دارد. دماوند، باشکوه ترین جای دیدنی ایران ، یکی از مکان های خوش آب و هوا و دیدنی در تهران است. کوه دماوند، جای دیدنی ایران با آب و هوایی فوق العاده، نه تنها اثر طبیعی و ارزشمند ملی است، بلکه در حافظه مردم ایران نماد پایداری و استواری است. در داستان های افسانه ای دماوند جایی است که فریدون، پادشاه اساطیری ایران، ضحاک ( پادشاه مار به دوش ‌)‌ را در آن به بند کشید. برخی از ساکنان دماوند بر این باورند که ضحاک زنده است و در کوه دماوند زندانی است. همان طور که فردوسی در شاهنامه آورده است:

بیاورد ضحاک را چون نوند

به کوه دماوند کردش ببند

 

پیست اسکی آبعلی در دماوند، جای دیدنی ایران

 

اگر به تهران آمدید و می خواهید با اقامت در تهران به دماوند هم سری بزنید، پیشنهاد می کنیم محل اقامت خود را در میان بهترین هتل های تهران انتخاب نمایید تا با خیال راحت به گردشگری بپردازید و از سفر خود لذت ببرید.

 

مقصدهای گردشگری در دماوند، خوش آب و هواترین جای دیدنی ایران :

*‌ چشمه و آبشار تیزاب، چشمه ای درمانی برای تسکین بیماری های گوارشی و پوستی

*‌ چشمه اعلی، جای دیدنی ایران با آب و هوایی خنک برای سفرهای تابستانی

*‌ دریاچه تار، جای دیدنی ایران برای ماهیگیری و چادر زدن در شب

*‌ برج شیخ شبلی، جای دیدنی ایران با معماری متفاوت و متعلق به دوره سلجوقی

*‌ آبشار جنگلک، آبشار 35 متری در دره گروبار

*‌ پیست اسکی آبعلی، جای دیدنی ایران برای دوستداران ورزش اسکی و علاقه مندان به سوارکاری و تنیس

*‌ غار رودافشان، جای دیدنی ایران با منظره ای شگفت انگیز از قندیل های آهکی

 

قشم، جای دیدنی ایران با طبیعتی شگفت انگیز

در ساحل جنوبی ایران و تنگه هرمز، روستاهای بندری، قلعه های باستانی، ساحل صخره ای قشم زمزمه هایی از گذشته طولانی و سرپوشیده دارند. این جای دیدنی ایران درحقیقت بزرگ ترین جزیره دریای خلیج فارس به شمار می رود. سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن جاذبه های دیدنی و شگفت انگیز جزیره قشم، به این منطقه می آیند.

 

عکسی زیبا از تنگه چاهکوه، جای دیدنی ایران برای ماجراجویی و سفرهای اسرار آمیز

 

اگر می خواهید به این جزیره بروید، در ادامه لیستی از جاذبه های جزیره قشم را در اختیارتان قرار می دهیم:

*‌ دره ستارگان، با دو میلیون سال قدمت

*‌ دشت بوخو برای مشاهده گونه های مختلف جانوری مثل آهو و روباه

*‌ غار خربس برای مشاهده نشانه هایی از دوران مادها

*‌ ژئوپارک قشم با تنوع زیستی و زمین شناسی بی نظیر

*‌ غار نمکدان طولانی ترین غار نمکی در جهان

*‌ جنگل های حرا با درختان شناور در آب نیلگون خلیج فارس

*‌ تنگه چاهکوه برای علاقه مندان به ماجراجویی

*‌ قلعه پرتغالی ها، ساخته شده توسط دریانورد پرتغالی در سال 1507

 

 ترکمن صحرا، جای دیدنی ایران با چشم اندازهای جادویی

یکی از زیباترین و بکرترین مناطق شمال شرقی ایران ترکمن صحراست. ترکمن صحرا جای دیدنی ایران در مرز ترکمنستان و دریای خزر است. تابلویی بی پایان از تپه های سبز درهم خبر از این جای دیدنی ایران می دهند. اگر قصد دارید به خراسان سفر کنید، پیشنهاد می کنیم به منطقه توریستی ترکمن صحرا سری بزنید.

 

عکسی از طبیعت شگفت انگیز ترکمن صحرا، جای دیدنی ایران

 

ترکمن صحرا، جای دیدنی ایران ، مکانی رویایی است که سالانه گردشگران بسیاری را جذب می کند. ترکمن صحرا، جای دیدنی ایران ، برای طبیعت گردی در سرزمین اسب های اصیل است. موسیقی سنتی ترکمن صحرا و نوای دوتار حتما نظرتان را جلب می کند. لباس های زیبای زنان در ترکمن صحرا، جای دیدنی ایران ، نمونه ای از فرهنگ بی نظیر مشرق زمین محسوب می شود که می تواند برایتان جالب باشد.

 

جاذبه های گردشگری در ترکمن صحرا، جای دیدنی ایران

*‌ گنبد قابوس، بلندترین برج تمام آجری جهان با معماری خلاقانه

*‌ مقبره خالد نبی، در بهشتی از ترکمن صحرا و بر فراز کوه

*‌ سیمین شهر، جای دیدنی ایران برای علاقه مندان به تاریخ و هنر

*‌ آق قلا، مکانی برای دیدن هنر ایرانی در فرش ترکمن

*‌ آبشار کبودوال، آبشاری خزه ای و دیدنی در استان گلستان

 

آبشار مارگون، جای دیدنی ایران با چشم اندازی رویایی

آبشار زیبای مارگون، جای دیدنی ایران ، در شرق یاسوج قرار دارد. در این جای دیدنی ایران، فضایی با آب و هوای خوش و خنک در انتظارتان است. پوشش گیاهی سرسبز جنگلی و درختان سر به فلک کشیده از جاذبه های این منطقه زیبای گردشگری است. علت نام گذاری این آبشار هم به این دلیل است که جریان آب مانند مار به سمت پایین دامنه های کوه در حرکت است. آب و هوای خنک این جای دیدنی ایران، آن را به یکی از مقصدهای پر بازدید تابستانی تبدیل کرده است.

 

تصویری از آبشار مارگون، جای دیدنی ایران

 

اگر علاقه مند به مطالعه در مورد سایر جذاب ترین  و دیدنی ترین آبشارهای ایران هستید، پیشنهاد می کنیم مطلب آبشارهای جذاب ایران را از اینجا مطالعه فرمایید.

 

باداب سورت، جای دیدنی ایران با چشمه های هفت رنگ و پلکانی

باداب سورت با چشمه های رنگی بی مانندش جای دیدنی ایران در شمال مازندران است؛ جایی که یک پانارومای ( چین خوردگی رشته کوه البرز در دوره چهارم زمین شناسی ) چشمگیر و زیبا روی البرز شکل گرفته است. در این جای دیدنی ایران، سازه های زیبا و پله ای شکل در طول هزاران سال به وسیله جریان آب دو چشمه آب گرم پدید آمدند و منظره ای بی نظیر و شگفت انگیز ایجاد کردند. سازمان میراث فرهنگی چشمه های این جای دیدنی ایران را در سال 1387 با عنوان دومین میراث طبیعی ایران پس از کوه دماوند ثبت کرد. این چشمه زیبا و رنگارنگ پس از چشمه پاموک کاله در ترکیه دومین چشمه آب شور دنیاست.

 

باداب سورت ، جای دیدنی ایران با منظره ای فوق العاده 

 

سخن آخر اینکه جای دیدنی ایران می تواند پارک ائل گلی در تبریز باشد یا آتشکده زرتشتیان در یزد! جای دیدنی ایران تنها محدود به یک شهر یا منطقه نیست، بلکه به وسعت ایران است. مشخص کردن تنها چند جای دیدنی ایران از میان این همه جای دیدنی ایران چندان آسان نیست. ایران سرزمینی زیبا با مناطق دیدنی بسیار است که می توانید با سر زدن به آنها تجربه هایی کم نظیر و متفاوت داشته باشید و در این بخش از مجله هتل یار بخش کوچکی از دیدنی های ایران را در فهرست چند جای دیدنی ایران پیش رویتان قرار دادیم تا راهنمایی برای برخی از پربازدید ترین مکان های گردشگری ایران را در اختیار داشته باشید.