14 شهر اروپایی كه مقصد مناسبى براى كسانى كه تنها سفر ميكنند، هستند: قسمت دوم


_ادینبرگ:

اگر روحیه برونگرا دارید و فردی اجتماعی هستید باید بدانید که یکی از بهترین راه ها برای شناختن افراد جدید این است که به شهری بروید که در آن فستیوال های مختلف برگزار میشود، جایی که افراد محلی و مسافرها بخاطر سلیقه و علایق مشترکشان کنار هم جمع میشوند. و هیچ شهر اروپایی مثل پایتخت اسکاتلند جشنواره های متعدد و مختلف برگزار نمیکند. جشنوار های فیلم، موسیقی، جاز، رقص و ... امکان خوشگذرانی بی وقفه و پیدا کردن دوست های بیشمار را برای شما فراهم میکند. شرکت در جشنواره های این شهر تپه ای که خط ساحلی زیبایی دارد تنها یکی از تفریحات متعدد این شهر است.

_وین:

عاشق حس تنها بودن و آزادی در شهر موسیقی خواهید شد. کاخ ها و بناهای تاریخی این شهر شما را جذب خودش خواهد کرد. پایتخت اتریش یکی از مقصدهای گردشگری به نسبت گرانقیمت است و واقعا ارزش دیدن را دارد. سالانه مسافران بسیاری از این شهر دیدن میکنند. وین یکی از پنج شهر امن دنیا به حساب می آید.

_برگِن:

این شهر ساحلی که از زیباترین شهرهای نروژ است از بهترین نقاط برای تنهایی سفر کردن است. بازار ماهی و صید این شهر بسیار دیدنی است. اگر اهل طبیعت گردی هستید، به شما توصیه میکنیم، در کوه های اطراف این شهر به گشت و گذار در دل طبیعت بپردازید. در این شهر علائم راهنما برای توریست ها کم است، پس در صورتی که احساس کردید دارید راه را اشتباه میروید از افراد محلی آدرس مورد نظرتان را بپرسید، مطمئن باشید که با روی باز پاسخ سوالتان را خواهند داد.

_هلسینکی:

پایتخت یکی از امن ترین کشورهای دنیا که مردمش بالاترین سطح رفاه را در زندگی دارند. مطمئن باشید که در اولین روز گشت و گذار در این شهر عاشق آن میشوید. یک سوم این شهر را فضای سبز پوشش میدهد، به همین خاطر هوایی پاک دارد که با نفس کشیدن در آن متوجه کیفیت و پاک بودن هوا خواهید شد.! کسانی هم که سفرهای کوتاه دریایی را دوست دارند، میتوانند به بازدید از ٣٣٠ جزیره مختلف در اطراف این شهر بپردازند.

_برلین:

برلین شهری است که همزمان هم جوان و هم پیر، هم تاریخی هم مدرن، هم کلاسیک و هم پیشرفته است. این شهر مدام در حال تغییر است. تعداد اماکن دیدنی و مناظر طبیعی زیبای این شهر آنقدر زیاد است که در سفری چند روزه نمیشود همه آنها را دید. دیوار برلین از دیدنی ترین اماکن شهر است که تاریخچه طولانی در کارنامه خود دارد.

_ریژاویک (Reykjavik) 

یکی از شهرهای کشوری به نام "ایسلند" که طی نظرسنجی انجام شده در سال گذشته بعنوان آرام ترین کشور اروپایی شناخته شده و به ندرت مشکلی برای امنیت مردم و مسافران این شهر پیش می آید. مردم این شهر میتوانند ٢١ ساعت از شبانه روز را از روشنایی روز بهره ببرند. دو شرکت در این شهر تورهای رایگان توریستی که به صورت پیاده انجام میشوند را ارائه میدهند.

_لوسِرن:

این شهر که بخاطر مناظر طبیعی اش یکی از زیباترین های سوئیس است، ارزش دیدن دارد. دریاچه ها، فضاهای سبز متراکم و انبوه، کوهستان های زیبا باعث میشوند هیچگاه  از سفر به این شهر پشیمان نشوید. سفر به این شهر برای فراموش کردن دغدغه ها و استرس زندگی در شهرهای آلوده و پر سر و صدا بسیار مناسب است. متروی این شهر در فاصله کمی از بخش تاریخی و قدیمی شهر حرکت میکند و البته دیدن تمام نقاط این شهر با پای پیاده کار راحتی است.

_لندن:

لندن با آب و هوای تقریبا همیشه خنک و ابری اش مقصد مناسبی برای گردشگرانی است که میخواهند مدت زمان کوتاهی مثلا یک هفته از شهر خودشان دور باشند. خطوط مترو این شهر دسترسی به نقاط مختلف آن را برای اهالی شهر و مسافران بسیار راحت کرده، در مجموع ٢٧٠ ایستگاه در خطوط مترو آن وجود دارد. با سوار شدن به چرخ و فلک عظیم این شهر که از تمام نقاط شهر پیداست میتوانید تمام نقاط زیبا و دیدنی شهر را از بالا تماشا کنید و برج های زیبایی که در شهر ساخته شده اند را از ارتفاعی بالاتر از سطح زمین ببینید. حاشیه رود تِیمز مکان مناسبی برای تنهایی قدم زدن است.

_پراگ:

این شهر زیبا که پایتخت جمهوری چک است، اماکن دیدنی بسیاری دارد که مسافت بین آنها را میتوانید پیاده طی کنید. بخش تاریخی و قدیمی شهر و البته قلعه پراگ از دیدنی ترین نقاط شهر هستند. میتوانید بر روی تپه های شهر بروید تا به نقاطی برسید که برای تماشای شهر از ارتفاعی مناسب طراحی شده اند. از روی این تپه ها شهری را خواهید دید که سقف همه خانه هایش نارنجی رنگ است، کلیساهای جامع که متعلق به دوران گوتیک هستند را خواهید دید، معماری دوران باروک و کاخ های دوره رنسانس از دور تماشایی هستند و شما را تشویق میکنند تا از نزدیک از آنها بازدید کنید.