10 شهر برتر اروپا برای زندگی، در سال 2018


هر ساله دو نظرسنجی بین المللی کیفیت زندگی Mercer و ،Indexability Index Equestom Unit رتبه بندی دقیقی از برترین شهرها برای زندگی را ارائه می دهد. این رتبه بندی ها بر اساس تجزیه و تحلیل داده هایی گسترده و متفاوت از جمله میزان جرم و جنایت، مراقبت های بهداشتی، خدمات عمومی، سطح فساد، فرهنگ، دسترسی به امکانات ورزشی و غیره است. به طور طبیعی، برترین های این لیست تبدیل به نقاط گردشگری بسیار محبوب می شوند.

مطابق با این نظر سنجی ها، در بخش گردشگری هتل یار، چندی پیش، رتبه 6 تا 10 این لیست را به شما معرفی کردیم. این لیست در حقیقت قسمت دوم 10 شهر برتر اروپا برای زندگی در سال 2018 محسوب می شود که قسمت اول این لیست را می توانید از اینجا مطالعه فرمایید.

 

رتبه 5 : ژنو

ژنو در حاشیه دریاچه ژنو قرار دارد که توسط رشته کوه های زیبای آلپ ها احاطه شده است. ژنو یک شهر تمیز، امن، غنی و فرهنگی است که دارای همه امکانات لازم برای داشتن زندگی با بالاترین کیفیت ممکن می باشد. دریاچه ژنو یکی از بزرگترین دریاچه های اروپا است و پیاده روی در کنار آن از برترین تفریحات این شهر زیبا محسوب می شود. زیبایی شهر و دریاچه آن الهام بخش بسیاری از شاعران و نویسندگان برتر جهان بوده است. شهر قدیمی ژنو یک مارپیچ پر پیچ و خم از خیابان های باریک با کافه های منحصر به فرد، مغازه ها و رستوران های بی شماری است که خاص بودن ژنو را منعکس می کنند.

 

ژنو شهری فوق العاده در حاشیه رود ژنو

 

 

رتبه 4 : فرانکفورت

پایتخت اقتصادی اروپا در حقیقت یک شهر در ویرانه های پس از جنگ جهانی دوم بود. مرکز شهر همان طور که کاملا واضح و قابل لمس می باشد، بازسازی شده است و فضای فوق العاده ای با خیابان هایی سرشار از مغازه ها، کافه ها و ... دارد. فرانکفورت در حقیقت خیلی بیشتر از برج های مالی و فرودگاه های بزرگش، امکانات و زیبایی دارد. راه رفتن در امتداد رودخانه اصلی، که جزایری از راین است نیز به شدت توصیه می شود. همچنین باید فرصتی را برای توقف کردن در یک کافه و گرفتن حمام آفتاب بر روی یک ساحل مصنوعی ایجاد کنید و یا نگاهی به برخی از موزه های بی نظیر این شهر بیاندازید. فرانکفورت یکی از برترین گزینه ها برای داشتن زندگی فوق العاده در اروپا می باشد.

 

فرانکفورت، پایتخت اقتصادی اروپا

 

 

رتبه 3 : زوریخ

با توجه به فعالیت های این شهر چند فرهنگی که توسط یک رودخانه و دریاچه ای با آب خالص محدود می شود، گزینه های زیادی برای تفریح وجود دارد. زوریخ دارای یک فرهنگ آشپزی افسانه ای است و بازدید و تماشای آن ها بسیار لذت بخش است، چه در تابستان و یا در زمستان. زوریخ همچنین حامی فدراسیون بین المللی فوتبال نیز می باشد.

 

زوریخ، شهری چند فرهنگی

 

 

رتبه 2 : کپنهاگ

کیفیت بالای زندگی مردم دانمارک در سال های اخیر به طور مرتب سرفصل های مطبوعات جهان را به خود اختصاص داده است. دلیل اصلی آن فلسفه خوشبختی دانمارکی ها می باشد که شامل لذت بردن از خوشی های کوچک زندگی می باشد. این فرهنگ زیبا در کنار تمام ویژگی های مثبت کپنهاگ، پایتخت دانمارک را در رتبه دوم برترین شهر های اروپا برای زندگی قرار داده است. باغ های Tivoli که در حقیقت قدیمی ترین نوع پارک ها محسوب می شوند، نماد های رنگارنگ و بی نظیر شهری و ... از کپنهاگ یک شهر افسانه ای ساخته اند.

 

کپنهاگ، پایتخت دانمارک، رتبه دوم برترین شهر های اروپا برای زندگی در سال 2018

 

 

رتبه 1 : وین

در رتبه بندی برترین شهرهای اروپا برای زندگی، وین در رتبه نخست قرار دارد. وین در ثبات کامل می باشد، امکانات برجسته در حوزه آموزش و مراقبت های بهداشتی از برترین ویژگی های وین برای زندگی محسوب می شوند.

طبق اسناد و گفته های تاریخی، وین که در ابتدا تنها یک اردوگاه نظامی رومی بود، در روزهای شکوه امپراتوری اتریش-مجارستان، بسیاری از کاخ ها و ساختمان های باشکوه را برای وین به ارمغان آورده است. طبق آخرین گزارش ها از سطح کیفی، وین یکی از برجسته ترین و بهترین شهر های اروپا برای زندگی و داشتن رفاه کامل محسوب می شود.

 

وین برترین شهر اروپا برای زندگی در سال 2018