10 شهر برتر اروپا برای زندگی، در سال 2018


هر ساله دو نظرسنجی بین المللی کیفیت زندگی Mercer و ،Indexability Index Equestom Unit رتبه بندی دقیقی از برترین شهرها برای زندگی را ارئه می دهد. این رتبه بندی ها بر اساس تجزیه و تحلیل داده هایی گسترده و متفاوت از جمله میزان جرم و جنایت، مراقبت های بهداشتی، خدمات عمومی، سطح فساد، فرهنگ، دسترسی به امکانات ورزشی و غیره است. به طور طبیعی، برترین های این لیست تبدیل به  نقاط گردشگری بسیار محبوب می شوند. مطابق با این نظر سنجی ها، بخش گردشگری هتل یار، لیستی از 10 شهر برتر اروپا برای زندگی در سال 2018 ارائه می دهد.

 

رتبه 10 : برلین

برلین، پایتخت آلمان سال ها است که به  یکی از شهرهای پرجمعیت جهان تبدیل شده است. کافه ها، رستوران ها، باغ ها و پارک های ملی، تنوع مکان های تفریحی و گالری های هنری در هر گوشه، برلین را به یک شهر بسیار پر جنب و جوش و پویا تبدیل کرده است. تماشا و بازدید از دروازه براندنبورگ، ریکا تاژ، یادبود هولوکاست و باقی مانده های دیوار برلین برای هر بازدید فرهنگی ضروری است. برای درک این شهر، باید غرب و شرق پایتخت را مورد بررسی قرار دهیم و تمام  تاریخ و گذشته برلین را مورد توجه قرار دهیم. اما مهم تر از همه، امکانات سرگرم کننده برلین است که  نباید فراموش شود.

 

شهر زیبای برلین

 

رتبه 9 : پاریس

سال های سال است که  پاریس موقعیت خود را به عنوان یک مکان منحصر به فرد و عاشقانه حفظ کرده است. پاریس، پایتخت فرانسه که از رمانتیک ترین نقاط جهان است، هنوز هم از حملات تروریستی سال 2015 رنج می برد اما مدتی است به تدریج درخشش خود را مجددا به دست آورده است و در لیست 10 شهر برتر اروپا برای زندگی، رتبه 9 را دارد. منطقه 11 پاریس، مملو از کافه ها و رستوران ها است، در حالی که منطقه پنجم فضای دانشگاهی دارد. همچنین باید در پارک Butte-Chaumont برای غذاخوردن و قدم زدن نهایت استفاده را ببرید. اگر علاقه مند به آشنایی با رمانتیک ترین نقاط پاریس هستید، مقالات پیشنین هتل یار را از اینجا مطالعه کنید.

 

پاریس، جز عاشقانه ترین شهرهای جهان

 

رتبه 8 : هامبورگ

ساکنان هامبورگ، شهرشان را زیباترین شهر جهان می دانند. با توجه به موقعیت آن، هامبورگ همیشه یک مرکز تجاری و یک بندر مهم بوده است. این امر به افزایش ثروت هامبورگ کمک کرده است و اجازه توسعه این شهر جهان شمول را داده است. هامبورگ شهری دارای تعداد نامتناهی کانال و پل هایی بیشتری از آمستردام و ونیز است. نمی توانید فرصت بازدید از Elbphilharmonie، یک شگفتی معماری و سالن کنسرت افسانه ای را از دست دهید. علاوه بر این، جشن Fischmarkt و سالن شهری، بزرگترین جاذبه های هامبورگ در فصل تعطیلات می باشند.

 

تعداد کانال ها و پل های هامبورگ از آمستردام و ونیز هم بیشتر است

 

رتبه 7 : آمستردام

آمستردام، یکی از مهمترین شهرهای اروپایی از جهت فرهنگی و شرایط مناسب برای زندگی  در اروپا است. آمستردام با کانال ها، کوچه ها، گل ها و روح آزادی در پایتخت هلند، هرساله در میان برترین شهرهای جهان قرار می گیرد. تعداد زیادی موزه، قدم زدن در امتداد کانال ها، خرید در بازار آلبرت کوییپ یا بازار گل، بازدید از پارک ها و حومه شهر آمستردام فرصتی بی نظیر است که نیابد از دست داد. بهترین راه برای بازدید از شهر، گشت و گذار با دوچرخه است. آمستردام به معنای واقعی کلمه، زیبای رویایی است و مقاله جامع هتل یار پیرامون آمستردام را می توانید از اینجا مطالعه فرمایید.

 

آمستردام جز مهم ترین شهرهای فرهنگی اروپا است

 

رتبه 6: هلسینکی (پایتخت فنلاند)

برای قرن ها، پایتخت فنلاند به طور متناوب توسط روسیه یا سوئد اشغال شده و از رقابت شدید اقتصادی با تالین، پایتخت استونی رنج می برد. امروزه، هلسینکی نه تنها آرام و منظم است، بلکه یک شهر نوین و محبوب با معماری شگفت آور است. گشت و گذار در هلسینکی را باید از بازار فوق العاده این شهر شروع کرد.

 

هلسینکی پایتخت فنلاند
 

در قسمت بعدی این مطلب، شما را با 5 شهر برتر دیگر از اروپا که در سال 2018 انتخاب شده اند آشنا خواهیم کرد...