عظیم ترین و سحر انگیز ترین دریاچه یخی جهان


تجربه قدم زدن بر سطح دریاچه یخی ایی، که همزمان با گام برداشتن می توانید زیر پاهایتان حباب های زیبای درون دریاچه یخی را تماشا کنید. این همان حس بی همتایی است که به هنگام قدم زدن بر روی بی نظیر ترین و شگفت انگیز ترین دریاچه یخی جهان در بایکال روسیه برای شما به ارمغان می آورد. نگران سختی دسترسی به دریاچه یخی بایکال روسیه نباشد!!! در این مطلب، بخش گردشگری هتل یار، شما را به تماشای عظیم ترین و سحر انگیز ترین دریاچه یخی جهان دعوت می کند ...

دریاچه‌ یخی بایکال روسیه

 

اندکی پیرامون عظمت دریاچه یخی بایکال روسیه

دریاچه‌ یخی بایکال واقعا جالب است. دریاچه یخی بایکال روسیه عمیق‌ترین و بزرگترین دریاچه‌ی آب شیرین جهان از لحاظ حجم بوده و ۲۰ درصد آب شیرین منجمد جهان را در خود جای داده است. دریاچه‌ یخی بایکال با قدمت ۲۵ میلیون ساله، جزء قدیمی‌ترین دریاچه‌های جهان است.

دریاچه‌ یخی بایکال روسیه، جز قدیمی‌ترین دریاچه‌های جهان است
 

همچنین دریاچه یخی بایکل روسیه هفتمین دریاچه وسیع جهان بوده و با شکلی هلالی در میان شکاف یک دره‌ی باستانی قرار گرفته و سکونت‌گاه هزارن نوع گیاه و حیوان است که بیشتر آن‌ها به جز دریاچه یخی بایکال ، در هیچ کجای دنیا یافت نمی‌شوند.

 

توصیف زیبایی های چشم نواز دریاچه یخی بایکال روسیه

زمانی که بر سطح دریاچه یخی بایکال قدم می زنید، احساس می کنید که حباب های زیر پاهایتان در حال جابه جا شدن هستند. تماشای عمق سطحِ یخی این دریاچه زیبا شما را به این فکر می برد که شاید هر لحظه ماهی یا کوسه ای از زیر پاهایتان رد بشود. دریاچه یخیِ بایکال، کوه های چشمگیری نیز دارد که برای دوستداران کوهنوردی، می تواند گزینه جذابی باشد.

 

دریاچه یخی بایکال روسیه با بهره مندی از چشم اندازی کوهستانی، سوژه ای بی نظیر و تکرار نشدنی برای دوستداران عکاسی نیز می باشد. شب هنگام، انعکاس ستاره های آسمان شب بر سطح آینه ای و شفاف دریاچه یخی بایکال به قدری زیباست که باعث می شود از لذت تماشای آن خوابتان نبرد!

 

دریاچه یخی بایکال و افسانه ها

افسانه ای درباره ی دلیل به وجود آمدن دریاچه یخی بایکال وجود دارد که خواندن آن خالی از لطف نیست. در این افسانه آمده که پدر بایکال دارای 336 عدد رودخانه بوده که یکی از آنها دختر " آنگارا " و بقیه رود ها پسر بودند. پسرهای رودخانه، با پیروی از پدرشان به آب restock می ریختند، ولی دختر دلباخته رود Yenisei در روسیه می شود و به طرف آن می رود و تمام داراییِ رود پدر را نیز به سمت معشوقه خود می برد.

 

 پدر بایکال زمانیکه این موضوع را متوجه می شود در جواب به کارِ دخترش، سنگ بزرگ و نفرین شده ای را برمی دارد و به سوی او پرتاب می کند تا مانع از رفتن دختر به آن سمت بشود. سنگِ پرتاب شده، سنگ Shaman نام داشته و در ابتدای رودخانه ی آنگارا قرار گرفته است. در گذشته های دور مردم باور داشتند که این سنگ دارای قدرت معجزه آسایی نیز می باشد.

دریاچه‌ یخی بایکال روسیه و افسانه ها

 

دلیل علمی حباب های یخی دریاچه یخی بایکال

اگر دلیل منطقی و علمی زیبایی چشمگیر حباب های یخی دریاچه یخی بایکال را بخواهیم اثبات کنیم، دلیل اصلی آن این است که اجساد تجزیه شده ماهی ها یا گیاهانی که درعمق دریاچه یخی بایکوجود دارند، در فصول گرم سال زمانی که آب جریان داشته، توسط باکتری ها تجزیه شده و گازهایی بوجود آمده که به شکل حباب از اعماق دریاچه به سطح آب می آیند و وارد هوا می شوند.

 

 اما در فصل زمستان و در دمای منفی 30 درجه، حباب ها قبل از رسیدن به سطح آب دریاچه یخی بایکال، یخ می زنند تا چشم اندازی مسحور کننده را در زیر پاهای شما خلق کنند.

حباب های منجمد دریاچه‌ یخی بایکال روسیه