5 مکان برتر گردشگری تبریز برای بازدید


در تمام طول تاریخ سرزمین مان ایران، شهر زیبای تبریز، همواره از مهم ترین شهرهای ایران بوده است و همچنان اهمیت و زیبایی شهر تبریز زبان زد است. شهر تبریز از جنبه های گوناگونی نظیر تاریخ، فرهنگ، صنعت و تاثیر گذاری بر اقتصاد ایران حائز اهمیت است. تبریز علاوه بر تعدادی موزه ارزشمند، بخاطر غذاهای خوشمزه اش نیز صاحب شهرت جهانی است.

از دیگر جنبه های شهرت جهانی شهر تبریز، زیبایی غیر قابل وصف این شهر چهارفصل است. پیش تر به طور مفصل در رابطه با نگین گردشگری تبریز، ایل گلی صحبت کرده بودیم و از اینجا می توانید مقاله جامع بخش گردشگری هتل یار، پیرامون ایل گلی تبریز به همراه معرفی هتل پارس ایل گلی تبریز را مطالعه فرمایید. در هر فصل سال، شهر تبریز زیبایی های خاص خود را دارد و فراموش نکنید، در شهر تبریز، مردم میهمان نواز و هتل های تبریز نظیر هتل پارس ایل گلی  برای ساختن سفری خاطره انگیز در انتظار شما هستند.

اما در این مقاله همراه ما باشید تا خلاصه و مفید 5 مکان برتر گردشگری تبریز برای بازدید را با هم مرور کنیم.

 

1- بازار تبریز

بازار زیبای تبریز در سال 2010 ثبت یونسکو شد. این بازار با شکوه شامل 24 کاروانسرا (مجموعه ای از اتاق ها در اطراف حیاط) است.

 

بازار تبریز

 

به اعتقاد بسیاری قدمت بازار تبریز به بیش از 1000 سال پیش باز می گردد. همانطور که خوب می دانید، بازار ها در ایران تنها استفاده تجاری نداشته و نقش مهمی در میزبانی مراسم گوناگون، از جمله مراسم مذهبی داشته و دارند.

 

بازار تبریز، با قدمتی بیش از 1000 سال

 

2- روستای کندوان

یکی از مهمترین مکان های دیدنی خارج از تبریز، روستای کندوان، واقع در بخش جنوبی تبریز با فاصله حدود 55 کیلومتر با تبریز است. دلیل محبوبیت روستای کندوان، خانه های سنگی این روستا است که حدود 700 سال پیش ساخته شده اند. مردم هنوز هم در این خانه های سنگی روزگار می گذرانند. از نکات جالب روستای کندوان، شباهت ظاهری آن با روستای آدم سنگی های تهران می باشد.

 

روستای تاریخی و متفاوت کندوان، شهر تبریز
 

علاوه بر خانه های جذاب روستای کندوان، اقامت در هتل  لاله کندوان که در سطح جهان منحصر به فرد است، تجربه ای فوق العاده را برای شما به ارمغان می آورد. این هتل با یک رستوران سنگی، یک کافی شاپ آرام و تنها اتاق کنفرانس سنگی در جهان و با رعایت اصول معماری طبیعی روستا ساخته شده است. این هتل در طول اقامت شما،  تجربه گردشگری جدید و دلپذیری را به شما ارائه می دهد. پس در سفر به تبریز، فرصت بازدید و رزرو هتل لاله کندوان را از دست ندهید.

 

هتل لاله کندوان تبریز با معماری متفاوت و چشمگیر

 

3- مسجد جامع تبریز

همانند بسیاری از شهرهای ایران، مسجد جامع، همراه با بازار، مدرسه و کاروانسرا، در قلب شهر قرار دارد. این سبک از معماری، برای شهر زیبای تبریز هم صدق می کند. مسجد جامع تبریز طی قرن ها از زمین لرزه های مختلف آسیب دیده بود و تحت بازسازی های مختلف قرار گرفته است. به علت این بازسازی های پی در پی، مسجد جامع تبریز صاحب معماری منحصر به فردی است که درواقع ترکیبی از ویژگی های معماری سنتی با معماری نوین است.

 

مسجد جامع تبریز

 

در مسجد جامع تبریز، بیشترین توجه به مناره بلند سه قسمتی و همچنین موزاییک چشمگیری است که در ورودی مسجد جامغ تبریز قرار دارد.

 

مناره های 3 قسمتی و متفاوت مسجد جامع تبریز

 

4- کاخ شهرداری تبریز

کاخ شهرداری تبریز، بنایی زیبا و محکم در مرکز شهر تبریز (میدان شهرداری) می باشد و در حال حاضر به عنوان سالن شهری و اداره مرکزی شهرداری تبریز مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختمان طی سال های 1314 تا 1318 به منظور دفتر مرکزی شهرداری تبریز ساخته شد. تازگی برخی از قسمت های ساختمان به موزه ای که نقشه های تاریخی تبریز، عکس های تاسیسات جدید، کارهای ساختمانی عمده در تبریز و ... را نمایش می دهد، اختصاص یافته است.

 

کاخ زیبای شهرداری تبریز
 

 

5- ایل گلی تبریز، نگین گردشگری تبریز

ایل گلی تبریز، محبوب ترین مکان برای خانواده ها است چراکه می توانند چندین ساعت را در کنار فرزندان خود سپری کنند. این پارک در جنوب شرقی مرکز شهر تبریز واقع شده و با توجه به ارتفاع زیاد ایل گلی، نمای زیبایی از شهر تبریز را می توان دید. در مرکز پارک یک دریاچه کوچک مصنوعی و عمارت فوق العاده کاخ کلاه فرنگی در میان این دریاچه وجود دارد. ایل گلی تبریز را پیش از این در مقاله ای جامع بررسی کرده ایم که می توانید از اینجا مطالعه کنید.

 

ایل گلی، نگین گردشگری تبریز