پارک علمی تخیلی پرفسور بازیما


پارک علمی پرفسور بازیما نخستین پارک علمی تخیلی ایران است که در شهر مشهد افتتاح شده است. این پارک که مساحتی به وسعت ۲۴۰۰ متر دارد در طبقه چهارم مجتمع وصال در منطقه گردشگری سپاد قرار گرفته است.

در این پارک می توانید سوار ماشین زمان شده و به گذشته به ابتدای خلقت جهان سفر کنید و ماجراجویی هیجان انگیزی را از ابتدای آفرینش تا به امروز را تجربه کنید. با سوار شدن بر زیردریایی اکتشافی می توانید از دنیای عجیب جانوران زیر آب دیدن کنید.

برای اولین بار در ایران و سومین بار در دنیا پس از کشورهای هلند و سنگاپور در این پارک علمی تخیلی می توانید به همراه یک پزشک با گذشتن از دهان یک انسان غول پیکر، از اندام درونی بدن انسان دیدن کرده و به کشف اسرار بدن بپردازید.

در پارک علمی تخیلی پرفسور بازیما از آخرین تکنولوژی ها و تکنیک های تفریحی به منظور کشف استعدادها و افزایش هدایت هوش هیجان استفاده شده است. این پارک همچنین تلاش دارد تا بازدیدکنندگان در حین سرگرمی و تفریح، مطالب آموزنده و علمی را در کنار ثبت کردن خاطره ای ماندگار در ذهنشان یاد گیرند.

بازی های پارک پرفسور بازیما نیز بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد هستند. در سیمیلاتور پرواز می توانید مانند خلبانی حرفه ای پرواز بر روی شهر جذاب مشهد را تجربه کنید یا با ژیروسکوپ فضایی می توانید تست های مقدماتی فضانوردی و شبه بی وزنی را لمس کنید. با مریخ نورد بازیما می توانید در سطح مریخ گشتی بزنید و به کاوش آن بپردازید.

در آسمان نمای خورشیدی می توانید به دیدن فضای بی کران آسمان ها بنشینید و در آکادمی زیست شناسی می توانید نظیر یک پزشک به تشریح بدن انسان یا قورباغه بپردازید و مانند یک پرستار از تزریق گرفته تا احیای قلبی را به صورت عملی انجام دهید.