شهر اروپایی ایران


هرقدر از زیبایی چشم اندازهای وصف نشدنی و بی نظیر شمالِ کشورمان بگوییم باز هم تا خودمان به آنجا سفر نکنیم برایمان قابل درک نیستند. اگر در ایران زندگی می کنید و از دوستداران سواحل اروپایی هستید ما به شما ساحل چاف و چمخاله را پیشنهاد می کنیم. وصف چمخاله نه در کلمه و نه تصویر نمی گنجد و باید رفت و آرامش دریا را در کنار شانه های سترگ و ایستاده کوهستان با تمام وجود حس کرد. ساحلی که می توان ساعت ها برروی ماسه هایش قدم زد و تنها صدای تلاطم دریا را شنید.

 

 

چمخاله نگین شهرستان لنگرود و نزدیکترین ساحل آن است که در 10 کیلومتری شرق آن و 20 کیلومتری شرق لاهیجان واقع شده است و بعد از انزلی دومین قطب توریستی گیلان محسوب می شود.

اهالی مهربان و خونگرم چمخاله از لک های جلالوند و جاف استان کرمانشاه می باشند که گویش آنها لکی است. درآمد اصلی اهالی این شهر از کشاورزی و صیادی است. محصولات کشاورزی این منطقه برنج و هندوانه می باشد.

 

 

یکی از دلایل محبوبیت چمخاله رودخانه زیبا و پرآب آن است که در زمان های نه چندان دور محل عبور و مرور کشتی های روسی و ایرانی بوده است. به چمخاله که سفر کنید تنها دریا نیست که شما را مجذوب خود می کند بلکه طبیعت دل انگیز و روح نواز، مزارع اطراف ساحل، نزدیکی به کوه های لنگرود همه با هم سفری دلنشین را برای شما رقم می زنند. همچنین ساحل چمخاله مناسب تفریحاتی از قبیل قدم زدن کنار ساحل، قایق سواری، اسب سواری، شنا و کوهنوردی می باشد.

 

 

 

در تمام فصول سال، چمخاله زیبایی‌هایی برای نمایش دادن به مسافرانش دارد اما نیمه‌ی دوم بهار و تابستان، زمان بهتری برای سفر به این شهر و همینطور شنا هستند. اگر در این فصل به چمخاله می روید حتما لباس های خنک، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و تجهیزات مورد نیاز تفریحات مورد علاقه خود را به همراه داشته باشید.

اگر به چمخاله رفتید حتما وقتی را نیز برای گشت گذار از لنگرود مخصوصا پارک فجر، لیلاکوه و پل خشتی آن اختصاص دهید تا لذتی دو چندان از سفر خود برده باشید.

 

 

در چمخاله به هیچ وجه نگران اقامت نباشید. هتل های بسیار مناسب و مجهزی در این منطقه برای رفاه مسافران ساخته شده که به راحتی می توانید یکی از آن ها را برای هر چند شب که بخواهید انتخاب کنید و با خیالی آرام به تفریح و گردش بپردازید.

 

 

لینک جزئیات و رزرو هتل های چمخاله