سوغاتی های متفاوت و ارزان ایرانی، برای گردشگران


زمانی که صحبت از سوغاتی و بخصوص سوغات ایران می شود، بسیاری از افراد، به ویژه گردشگران خارجی به یاد انواع فرش های نفیس ایرانی می افتند. اما اگر شما به دنبال سوغاتی های ایرانی منحصر به فرد و جذاب هستید؛ و یا از ایران مهاجرت کرده اید یا دوستانتان غیر ایرانیتان قصد سفر به ایران را دارند، حتمن این مقاله را بخوانید تا با سوغاتی های متفاوت و ارزان ایرانی، برای گردشگران، به ویژه گردشگران خارجی آشنا شوید.

 

سوغاتی ایرانی، با آوازه جهانی

 

برای اکثر گردشگران، به خصوص مسافران خارجی، سوغاتی های کوچک و متفاوت ایرانی، بهترین گزینه برای پایان سفر و بازگشت به خانه می باشند. بنابراین، در این مقاله، قصد داریم شما را با سوغاتی های ایرانی ارزان، کوچک و البته دوست داشتنی آشنا کنیم، که می توانند به عنوان یک یادگاری از خاطرات شیرین سفرتان باشند. همراه بخش گردشگری هتل یار باشید...

 

 

1- تسبیح، سوغات ایرانی زیبا

حین راه رفتن در هر بازار ایران، شما با بسیاری از مغازه ها روبرو می شوید که پنجره آن ها پر از تسبیح هایی با رنگ های گوناگون است که پیشنهادی جذاب به عنوان سوغات ایرانی می باشند. تسبح های رنگارنگ با 101 مهره خود، که بیشتر برای دعا استفاده میشوند، می توانند به عنوان یک سوغاتی جذاب ایرانی هم محسوب شوند؛  یک سوغاتی که جاگیر نیست و انتخاب خوبی به عنوان یک سوغات ایرانی خصوصا برای گردشگران خارجی محسوب می شود.

 

انوع سوغات ایرانی

تسبیح، یک سوغات ایرانی زیبا

 

 

2- کاشی های ایرانی، یک سوغاتی ارزشمند

در بسیاری از مکان های گردشگری ایران، بخصوص مساجد و سایر آثار شگفت انگیز، هنر کاشی کاری ایرانی خودنمایی می کند. شما هم اگر مایل باشید می توانید هنر کاشی کاری ایران را در خانه خود داشته باشید!!

کاشی های طرح دار و رنگی می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای سوغاتی باشند. در بسیاری از فروشگاه های سنتی شهر های مختلف ایران، بخصوص شهرهای یزد و کاشان، از بین هزاران گزینه جذاب که هر یک با طرحی زیبا و نمادی خاص رنگ آمیزی شده است، می توانید کاشی مورد علاقه تان را انتخاب و سوغاتی ارزشمندی را خریداری کنید. همچنین از کاشی های خیلی کوچک می توانید به عنوان آهنربا نیز استفاده کنید... این یک سوغاتی متفاوت خواهد بود...

 

انواع سوغاتی ایرانی

کاشی های جذاب ایرانی، سوغاتی ارزشمند برای مسافران

 

 

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید: بهترین جاهای دیدنی شهر یزد

 

 

3- ادویه های ایرانی، سوغات جادویی ایران

ادویه ها، راز منحصر به فرد طعم بی نظیر غذاهای ایرانی هستند. به خصوص برای گردشگران خارجی، یک سوغاتی بی نظیر می باشند. از آنجا که تقریبا هر شهر ایران ادویه مخصوص خود را دارد، با سفر به هر شهر، می توانید ادویه ای مخصوص را به عنوان سوغاتی خریداری کنید.

بسیاری از این ادویه ها مانند زعفران، گلبرگ های رز، هل و ... دارای بسته بندی های مناسبی هستند که می توانید به عنوان یک سوغاتی و حتی هدیه ای مناسب از آن ها استفاده کنید.

 

ادویه های ایرانی، بهترین سوغاتی

 

 

4- شیرینی های ایرانی، سوغاتی خوشمزه

سفر به هر شهر ایران شما را با شیرینی های جدید آشنا می کند که تجربه طعم آن ها یکی از لذت بخش ترین خاطرات هر سفر است. چه خوب است که این شیرینی ها را به عنوان سوغاتی هایی منحصر به فرد استفاده کنید... این یک پیشنهاد ویژه است!!!

 

فراموش نکنید!!

این شگفت انگیز است که تقریبا هر شهر ایران دارای 5 یا 6 شیرینی مخصوص به خود است؛ که برای گردشگران داخلی و یا گردشگران خارجی یک انتخاب جذاب به عنوان سوغات ایرانی می باشند.

 

 

 

5- سرویس چای خوری، سوغاتی ویژه

باتوجه به اینکه چایی، نوشیدنی مورد علاقه ما ایرانی ها است، جای تعجب نیست که انواع گوناگونی از سرویس های چای خوری در بسیاری از شهرهای ایران یافت می شود.

سرویس چای خوری، باتوجه به تنوع آن، یک انتخاب بی نظیر و متنوع به عنوان سوغات ایرانی بخصوص برای گردشگران خارجی می باشد. بسیاری از گردشگران خارجی، با خرید یک سرویس چای خوری به عنوان سوغاتی، همیشه طعم شیرین سفر به ایران را برای خود زنده نگه می دارند.

درضمن علاوه بر خرید سرویس چای خوری، می توانید از انواع چای ایرانی به عنوان سوغاتی های ارزان ایرانی استفاده کنید.

 

ظروف چای خوری، یک انتخاب مناسب برای سوغاتی ایرانی

 

 

6- انگشتر، سوغاتی بی مانند ایرانی

انشگترهای ساخته شده از نقره، برنز، مس و یا سنگ های قیمتی از بهترین سوغاتی و هدیه هایی محسوب می شوند که انواع مختلفی از قیمت را دارند. تقریبا در اکثر مغازه هایی که صنایع دستی دارند، انگشتر هایی را خواهید دید که به طور کامل هنر ایران را به نمایش می گذارند. انگشتر، سوغاتی بی مانند و جذاب ایرانی می باشد؛ با هر بار نگاه  به زیبایی آن، می توانید تمام خاطرات زیبای مسافرت خود را به یاد آوردید.

 

انگشتر، سوغاتی جذاب و زیبا

 

 

7- سرامیک و کوزه

تقریبا در هر شهر ایران، هزاران مغازه وجود دارند که ظروفی سفالی یا سرامیکی را با نقاشی و طرح های دستی بی نظیر ایرانی می فروشند. هر یک از این ها، می توانند به عنوان سوغاتی ارزان و متفاوت، یادآور تمام عظمت سفالینه های تاریخی ایرانی در موزه های باشکوه کشورمان باشند.

شهرهایی مانند لالجین، در استان همدان و یا میبد یزد، مراکز اصلی تولید این گونه صنایع دستی محسوب می شوند. سرامیک و سفالینه های جذاب، یک سوغاتی و وسیله ای متفاوت نسبت به سایر وسایل خانه شما خواهند بود. حتما امتحان کنید...

 

سفالینه ها و ظروف سرامیکی، یک انتخاب مناسب برای سوغات