خانه فاموری ، راهنمای بازدید از خانه دوره قاجاریه در تهران


خانه فاموری مکانی برای تهرانگردان خارجی و داخلی است که می خواهند جاذبه های گردشگری تازه را کشف کنند و به دنبال بازدید از اماکن جدید هستند. با رفتن به خانه فاموری هم می توانید از معماری دیدنی آن لذت ببرید، هم از کافه و رستوران خانه فاموری استفاده نمایید. خانه تاریخی فاموری از جمله جاذبه های گردشگری و ایرانگردی در تهران است. پیشنهاد می کنیم اگر گذرتان به خیابان جمهوری تهران افتاد، بازدید از خانه باستانی فاموری را از دست ندهید. در ادامه، ما را همراهی کنید تا با خانه دیدنی فاموری آشنا شویم.

مطالب مرتبط:

** بهترین رستوران های تهران

** بررسی 5 ستاره های تهران (هتل های 5 ستاره) 

 

پیشینه تاریخی خانه فاموری، خانه ای از دل تاریخ

صاحب این خانه تاریخی، خانم فاموری، در سال 1387 آن را بازسازی کرد. سپس برای ثبت خانه در فهرست آثار ملی با شماره 31544 اقدام کرد. درحقیقت، خانه زیبای فاموری جزو بناهای قدیمی تهران و متعلق به دوره قاجار است و در یکی از شلوغ ترین خیابان های تهران (خیابان جمهوری) قرار دارد. در خیابان جمهوری، بازار موبایل داغ است! به همین خاطر یکی از پررفت و آمد ترین خیابان هاست. خانه فاموری در کنار این شلوغی ها مکانی آرام و رنگارنگ است که می توانید در آن از هیاهوی تهران فاصله بگیرید و از فضای زیبا و  دیدنی خانه تاریخی فاموری لذت ببرید.

 

خانه  تاریخی فاموری تهران

تصویر حیاط خانه تاریخی و دیدنی فاموری در تهران

 

معماری خانه فاموری،‌ خانه ای قاجاری

اگر به این خانه تاریخی و اسرارآمیز بروید، نمای آجری و سبک معماری قاجار نظرتان را جلب می کند. حوض زیبایی هم در وسط حیاط خانه فاموری خودنمایی می کند. قدمت خانه و معماری منحصربه فرد آن موجب شده است به مکانی خاص برای بازدید گردشگران خارجی و داخلی تبدیل شود. اگر قصد دارید به گشت و گذار در تهران بپردازید، حتماً به خانه فاموری سری بزنید و از نزدیک از این مکان زیبا دیدن کنید. باغ ایرانی نگارستان نیز در نزدیکی خانه دیدنی فاموری است، می توانید به گشت و گذار در باغ ایرانی نگارستان هم بپردازید.

 

عکس داخل خانه قاجاری فاموری در تهران

 

مسیرهای دسترسی به خانه فاموری

برای دیدن از خانه فاموری و میل کردن یک وعده غذای خوشمزه بهترین وسیله نقلیه مترو است. با مترو به ایستگاه فردوسی بروید و از آنجا با تاکسی به خیابان حافظ و تقاطع جمهوری بروید. ازآنجا هم می توانید پیاده به خانه فاموری برسید. در مسیر خانه فاموری از مقابل مراکز خرید و پاساژهای گوناگون عبور می کنید. اگر برای رفتن به خانه فاموری از وسیله شخصی استفاده کنید، باید به دنبال جای پارک بگردید؛ چراکه این مکان پر از ماشین است. البته پارکینگ عمومی علاءالدین هم در نزدیکی خانه فاموری است، می توانید ماشین خود را در این پارکینگ پارک کنید و با خیال راحت به خانه فاموری بروید.

آدرس خانه فاموری:

تهران، خیابان جمهوری، بین خیابان حافظ و ولیعصر، پس از خیابان روم، کوچه گشتاسب، درب انتهای کوچه

آدرس پارکینگ عمومی علاءالدین:

تهران، چهارراه ولیعصر، خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر

 

تصویر حیاط خانه فاموری تهران از نمایی متفاوت

 

خانه فاموری مکانی دیدنی و حیرت انگیز با معماری خاص دوره قاجار است که طرفداران بسیاری دارد؛ به طوری که نمایشگاه ها و گالری ها هم در این مکان برگزار می شود. اگر به تاریخ و معماری های ایرانی و کهن علاقه دارید و به دنبال مکانی آرام برای تفریح و صرف وعده غذایی خوش طعم هستید، بازدید از خانه فاموری را از دست ندهید.