جاهای دیدنی چالوس


جاهای دیدنی چالوس همواره نظر گردشگران و مسافران استان مازندران را به خود جلب می کند. شمال ایران با طبیعتی بی نظیر و زیبا از مکان های گردشگری مهم کشور محسوب می شود و همواره مسافران بسیاری دارد! در این بخش از مجله گردشگری هتل یار می خواهیم جاهای دیدنی چالوس را باهم مرور کنیم و فهرستی از جاهای دیدنی و زیبای چالوس در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اگر هم برای اقامت در چالوس به دنبال هتلی با امکانات عالی هستید، می توانید در سایت هتل یار هتل ونوس پلاس چالوس را رزرو نمایید و لحظاتی به یاد ماندنی داشته باشید.

 

1.‌ مرداب هسل چالوس

 

تصویر مرداب هسل در چالوس و مازندران

تصویر مرداب هسل از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی چالوس و استان مازندران

 

در فاصله 10 کیلومتری چالوس، نزدیک روستای سینوا و مرزن آباد، مردابی بسیار زیبا با منظره و چشم اندازی جادویی و شگفت انگیز به نام هسل وجود دارد. مرداب هسل در میان انبوه جنگل های مازندران از جاذبه های گردشگری شهرستان چالوس محسوب می شود و طرفداران بسیاری دارد. هسل در گویش محلی شهرستان چالوس به معنی آب راکد است. این دریاچه دیدنی نیز بی حرکت و راکد است. صدای حیوانات مختلف و آرامش محیط بی نظیر و بکر مرداب هسل وصف نشدنی است.

 

2.‌  آبشار اکاپل

 

آبشار اکابل از جاهای دیدنی چالوس و مازندران

عکسی از آبشار اکاپل از جاهای دیدنی چالوس و استان مازندران

 

در ابتدای ارتفاعات البرز و تلاقی کلاردشت، اگر از سمت چالوس به طرف جنوب غربی حرکت کنیم، در  میان جنگل کوهستانی، آبشاری دیدنی و بسیار زیبا وجود دارد. آبشار اکاپل یکی از جاهای دیدنی شهرستان چالوس است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. آبشار اکاپل چالوس چه برای بازدیدی یک روزه و چه برای داشتن کمپ چند روزه، انتخابی بدون نقص است. آبشار اکاپل از دریاچه ولشت حدود 30 کیلومتر فاصله دارد. می توانید در کنار آبشار اکاپل، از مشاهده رودهای فصلی زیبا و کوچک، حیات حیوانی جذاب، بافت گیاهی متفاوت و ارتفاعات دیدنی نهایت لذت را ببرید.

 

3.‌ پارک جنگلی فین چالوس

 

پارک جنگلی فین از جاهای دیدنی چلوس و مازندران

تصویر پارک جنگلی فین از جاهای دیدنی چالوس

 

با حرکت از سمت چالوس به تهران و بعد از 7 کیلومتر به پارک جنگلی رویایی چالوس می رسیم. پارک جنگلی فین از جاهای دیدنی چالوس و مقاصد گردشگری ایران به شمار می رود. می توانید به پارک جنگلی فین چالوس بروید و با اقامت در کومه ها و کلبه های سنتی آن، نظاره گر نیلوفران مردابی باشید! نجوای پرندگان و رودخانه های دیدنی و زیبای این پارک جنگلی حتماً رضایتتان را جلب می کند.

بهترین زمان رفتن به پارک جنگلی فین چالوس اردیبهشت و فروردین است، اما بافت زیبای گیاهی این منطقه بی نظیر موجب می شود در همه ایام سال طبیعتی بی نظیر و جذاب داشته باشد.

 

4. پل زغال چالوس

 

تصویر پل زغال از جاهای دیدنی چالوس و مازندران

تصویر پل زغال از جاهای دیدنی چالوس و استان مازندران

 

در غرب مازندران، ارتفاعات کندوان و بستر وحشی کوهستان، رودخانه ای با ماهی های سفید، سوف و آزاد وجود دارد. این رود زیبا درآخر با عبور از مسیری به طول بیش از 70 کیلومتر به دریای خزر می پیوندد.  

پهلوی اول در سال 1307 شمسی، در مکانی میان مرزن آباد و چالوس، 17 کیلومتری کندوان دستور داد پل زغال ساخته شود تا رفت و آمد با سرعت و امنیت بیشتری صورت گیرد.

اکنون، پس از سال ها، پل زغال به یکی از جاهای دیدنی چالوس با منظره ای بی نظیر تبدیل شده است!

 

5.‌  نمک آبرود

 

تله کابین نمک آبرود از جاهای دیدنی چالوس

تصویر تله کابین نمک آبرود

 

در کیلومتر 12 جاده چالوس به سمت تنکابن و سمت غرب چالوس، تله کابین چالوس قرار دارد. اگرچه در شهرک توریستی نمک آبرود، کارتینگ و پینت بال هم وجود دارد، نمک آبرود به دلیل داشتن تله کابین بسیار پرطرفدار و معروف است. قیمت تله کابین نمک آبرود برای هر نفر 30 هزار تومان و ساعات کاری آن از 8 صبح تا 8 شب است. با سوار شدن تله کابین خط یک می توانید با سرعت 3 متر بر ثانیه از ارتفاع چهار تا 50 متری به مناظر زیبای چالوس نظاره گر شوید و 15 دقیقه سوار تله کابین باشید! در خط دو نیز، چشم انداز زیبای دیو حمام زیر پاهای شماست!

 

تصویر نمک آبرود از جاهای دیدنی چالوس

 

 

6.‌ کاخ چای خوران چالوس

 

کاخ چای خوران از جاهای دیدنی چالوس و مازندران

تصویر کاخ چای خوران از جاهای دیدنی چالوس

 

این کاخ زیبا که امروز به موزه مبدل شده، در دوران پهلوی، مکانی برای رفع خستگی و صرف چای بوده است. اما آنچه موجب شده نظر همه را جلب کند، قدیمی بودن، معماری زیبا و تاریخی مطابق معماری غربی، سادگی و دور از تجمل بودن این کاخ باشکوه است!

گچبری های دیدنی، بالکن زیبا، سرستون های تاریخی و کاشی کاری های اصیل کاخ چای خوران چالوس بسیار باشکوه و دلنشین است. برای بازدید از کاخ چای خوران باید خود را به جنوب میدان معلم و کنار ساختمان دادگستری برسانید.

حرف آخر

در این مطلب از مجله گردشگری هتل یار، تعدادی از جاهای دیدنی چالوس را فهرست کردیم تا اگر قصد دارید به مازندران و چالوس سفر کنید و به دنبال جاذبه های گردشگری چالوس هستید،‌ به کمک لیست پیش رو بتوانید به راحتی منطقه مورد علاقه خود را پیدا کنید و از سفر خود لذت ببرید.