برای هر سفری به سبک طبیعت گردی باید این وسایل رو داشت: قسمت دوم


در ادامه معرفی وسایل ضروری برای سفر به سبک طبیعت گردی، باید وسایلی که در ادامه برایتان ذکر میکنیم را به علاوه وسایلی که در مطلب قبل به آنها اشاره کردیم خریداری کنید تا مبادا بخاطر کم بودن تجهیزات با مشکلی مواجه بشوید و در نهایت سفری بی نقص پیش رو داشته باشید. 

صندلی تاشو سفری:

نمیدانید چه لذتی دارد زمانی که خسته شده اید به جای اینکه هر جایی گیرتان آمد روی زمین بنشینید، صندلی سفری رو باز کنید و بر روی آن بنشیند و بعدا هم برای بلند شدن زحمت زیادی به خودتون ندهید. فراموش نکنید که این وسیله یکی از وسایل لازم برای سفر است و حتما باید درون صندوق عقب ماشینتان قرار بگیرد. اگر همچنان  از داشتن نیروی جوانی لذت میبرید اهمیت چندانی ندارد که این وسیله رو با خود ببرید یا نه. اما اگر سن شما بالاست یا پیاده روی های طولانی خسته اتان میکند، حتما باید یکی از این صندلی ها را همراه خود داشته باشید. در صف های طولانی گرفتن بلیط های اماکن دیدنی، بعد از پیاده روی های زیاد، کنار دریا، در دل جنگل، هر جا که بخواهید میتوانید براحتی این صندلی ها رو باز کنید و از داشتن مزیت نشستن بر روی صندلی زمانی که همه سرپا هستند یا در حالی این پا و اون پا کردن برای رفع خستگی، لذت ببرید.

وزن این صندلی ها معمولا کم است و براحتی جمع میشوند و میتونید کنار کوله اتون قرارش بدین. قیمت اش متغیر است و بستگی دارد به اینکه نوع ساده اش رو انتخاب میکنید یا پیشرفته اش که وزن بیشتری رو میتوانند تحمل کنند. توصیه میکنم برای افراد میانسال نوعی از این صندلی ها که در حالت بسته شده به عصا تبدیل میشوند را بخرید. اینگونه در حال پیاده روی هم میتوانند از این صندلی ها استفاده کنند و بدون اینکه مجبور باشند وزنش را بر رو دوش یا دستشان تحمل کنند، راحتتر پیاده روی کنند.

اگر زمانی خواستید از این صندلی های سفری تاشو بخرید به میدان سپاه بروید و بعد از دیدن تنوع زیادشان یکی که مناسب شماست را بخرید.

چراغ قوه؛

این وسیله یکی از ضروری ترین وسایل سفر است، شک نکنید اگر قرار است به سبک طبیعت گردان سفر کنید، این وسیله قطعا بکارتان خواهد آمد، اگر قرار باشد در تاریکی شب در دل طبیعت کمپ بزنید به روشنایی نیاز پیدا خواهید کرد. این وسیله در سایزها و مدل های متنوع در بازار موجود است که پیشنهاد میکنم حداقل یک مدل دستی آن  و کوچکش را بخرید.  بهترین و به صرفه ترین انتخاب برای چراغ قوه و چراغ سفری نمونه های LED  هستند. این نوع از چراغ ها علاوه بر قیمت مناسب، نور بسیار زیادی دارند. طراحی آنها نیز متنوع است و به جز نمونه های ساده و معمولی میتوانید مدلهای سقفی و دیواری آنها را بخرید و در‌ چادرهای سفریتان نصب‌ کنید. 

این چراغ ها وزن زیادی ندارند و سبک هستند، هم با باتری کار میکنند هم مدل شارژی آنها موجود است. بهتر است که مدل باتری دار را بخرید تا در زمانی که باتری اش تمام شد بتوانید باتری ها را تعویض کنید. با توجه به اینکه در اطراف میدان سپاه میتوانید چراغ قوه هایی با قیمت بسیار مناسب پیدا کنید، توصیه میکنم که حتما در خرید این وسیله مفید کمی دست و دلباز باشید و علاوه بر مدل باتری میتوانید مدل شارژی اش را هم بگیرید و در صورتی که شارژ آن تمام شد آنرا با باتری ماشین شارژ کنید. 

اگر تصمیم به پیاده روی در طبیعت در طول شب دارید، توصیه میکنیم یک هدلامپ (چراغ قوه که با بندهای مخصوص روی سر قرار میگیرد) هم تهیه کنید.

اجاق و منقل سفری؛

انواع و مدل های بسیار متنوعی از این اجاق ها در بازار موجود است. اگر میخواهید برای سفر زمینی تان یک اجاق مناسب برای پخت و پز بخرید، حتما باید یک مدل تاشو آنرا انتخاب کنید. این اجاق ها با کپسول هایی که به بدنه اشان متصل میشوند، کار میکنند و از آنجاییکه تاشو هستند، جای کمی در بین وسایلتان اشغال میکنند و نهایتا پس از تا شدن به اندازه یک کیف کوچک در می آیند. این اجاق ها برای افرادی است که دلشان میخواد هر لحظه که خواستند ماشین رو متوقف کنند و آشپزی کنند، مناسب است، در غیر اینصورت اگر از افرادی هستید که دوست دارند غذایشان را بصورت کبابی یا بر ذغال درست کنند، منقل هایی از جنس روی و در سایزهای مختلف در بازار موجود است که میتوانید بخرید. البته این را هم در نظر داشته باشید که همیشه باید ذغال بهمراه داشته باشید و اگر زمانی ذغالتان تمام شود و از فروشگاه دور باشید، مجبورید غذای کنسروی بخورید یا با زحمت فراوان چوب خشک شده پیدا کنید تا آتش روشن کنید. 

اگر انتخابتان اجاق کپسولی بود، درکنارش وسایل و ظروف مخصوص آشپزی هم میتوانید بخرید که درست با اجاقتان جور باشد. ظروفی مثل قابلمه، ماهیتابه، بشقاب، لیوان و...

برای خرید این وسایل دیگر نباید به میدان سپاه یا منیریه بروید، بهترین جا برای خرید این وسایل، فروشگاه های بزرگ زنجیره ای است.