نکات ضروری مسافرت در هوای برفی را می دانید؟؟


سفر کردن بخصوص با خودرو شخصی علاوه بر رفاه بیشتر، دلچسب تر نیز می باشد. اما از این نکته نباید غافل شویم که همه انواع سفرها خطراتی احتمالی را نیز در پیش دارند که البته با رعایت قواعد و اصول اساسی هر نوع سفر تا حد بسیار زیادی می تون مانع از وقوع آن ها شد.

هم اکنون که در آغاز فصل زمستان هستیم و به دنبال آن بارش های زمستانی از جمله برف آغاز شده است خواندن مطلبی جامعه پیرامون مجموعه ایی از نکات مفید برای مسافرت با خودرو شخصی در هوای برفی را با هم مرور کنیم.

اما شما برای داشتن سفری ایمنی در زمستان نکات ضروری مسافرت در هوای برفی را می دانید؟ همراه بخش گردشگری هتل یار باشید تا راهنمایی مفید در مورد سفر با خودرو شخصی در هوای برفی را با هم مرور کنیم...

 

نکات ضروری مسافرت در هوای برفی

 

نکاتی در مورد سفر با خودرو شخصی و جاده ها در هوای برفی

 

برای مسافرت خود در اوقات برفی سعی کنید مسیرها و جاده هایی را انتخاب کنید که جاده های اصلی باشند تا در زمان بارش برف در سریع ترین زمان پاکسازی شوند.

 

انتخاب جاده های اصلی برای مسافرت در هوای برفی
 

در خودرو خود برای مسافرت در هوای برفی علاوه بر وسایل ضروری مانند پتو، دستکش، کلاه، غذا، آب، داروهای مورد نیاز و جعبه ابزار مجهز و... حتما از مناسب بودن پوشش آنتن دهی خط تلفن همراه خود در مسیر پیش رویتان مطمئن باشید.

 

نمونه از وسایل ضروری در هر خودرو برای مسافرت در هوای برفی

 

اطمینان حاصل کنید که تمام چراغ ها کار می کنند و تمیز می باشند.

از تنظیم بودن باد لاستیک های خود مطمئن شوید که برای هوای برفی مناسب است. همراه داشتن زنجیر چرخ برای مسافرت ها در هوای برفی را فراموش نکنید.

 

به همراه داشتن زنجیر چرخ برای مسافرت در هوای برفی
 

در زمستان پیش از روشن کردن خودرو، بهتر است امکانات برقی خودرو مانند مانند چراغ، برف پاک کن و ... خاموش باشند.

اگر خودرو شما با استارت اول روشن نشد، ما بین استارت های بعدی برای روشن کردن خودرو 30 ثانیه صبر کنید.

هرگز خودرو خود را در یک محیط بسته گرم نکنید.

در تمام طول مسافرت زمستانی خود، همیشه باید حداقل نیمی از باک بنزین شما پر باشد.

 

در طول مسافرت زمستانی خود همیشه نیمی از باک بنزین خودرو باید پر باشد
 

سعی کنید در زمستان، بخصوص در طول مسافرت خود در هوای برفی اگر از خودرو گازسوز استفاده می کنید، همیشه نیمی از آن پر باشد تا از یخ زدگی لوله های مخصوص کپسول گاز جلوگیری شود.

اگر پس از کمتر از 3 کیلومتر از مبدا مشاهده کردید موتور ماشین بیش از حد گرم شده است، احتمال دارد که رادیاتور یخ زده باشد؛ پس بلافاصله خودرو را متوقف کنید تا آسیب جدی به خودرو وارد نشود.

هنگامی که دید شما در جاده های پوشیده از برف به شدت کاهش می یابد، باید از چراغ های مه شکن استفاده کنید. اگر از چراغ های مهتابی استفاده می کنید، به یاد داشته باشید، هنگامی که قابلیت دید بهبود می یابد، آنها را خاموش کنید تا دید دیگر رانندگان با مشکل مواجه نشود.

 

استفاده از چراغ های مه شکن در هوای برفی
 

اگر در طول مسافرت خود توقف کردید ولی همچنان خودرو شما روشن بود اطمینان حاصل کنید که لوله اگزوز با برف، یخ یا ... پوشیده نباشد. یک اگزوز مسدود شده می تواند گاز مونوکسید کربن کشنده را به داخل اتاق خودرو وارد کند.

در هوای بارانی و برفی تا حد امکان استفاده از ترمزهای بیهوده را کاهش دهید.

متاسفانه از اصلی ترین علل حوادث جاده ای در طول فصل زمستان و مسافرت در هوای برفی، عدم رعایت فاصله طولی است. با حفظ فاصله طولی ایمنی سفرتان را افزایش دهید.

 

رعایت فاصله طولی در هوای برفی و جاده های لغزنده زمستانی