نکات ضروری قبل از آغاز هر سفر


مسافرت و گردش علاوه بر تمام مزیت ها و تجربه های فوق العاده ای که همراه دارد، اگر بدون برنامه و پیش بینی های لازم سفر را شروع کرده باشیم می تواند خسته کننده و استرس زا باشد. این روزها، که آغاز سال نو و شروع مسافرت های نوروزی در یک قدمی ما است، بهتر است از همین حالا به فکر برنامه ریزی برای سفر نوروزی خود باشیم. باتوجه به مقصد سفرمان ، می توانیم محل اقامت و هتل مورد پسندمان را آنلاین رزرو کنیم، کارهای اداری مرتبط با سفرمان را پیگیری کنیم و ... تا سفری دلچسب و خاطره ساز تر از همیشه را تجربه کنیم.

اگر که به دنبال مجموعه از نکات برای شروع  سفری باکیفیت تر از همیشه هستید، همراه بخش گردشگری هتل یار باشید تا شما را با نکات ضروری قبل از آغازهر سفر آشنا کنیم و با رعایت آن ها از اشتباهات رایج در سفر ها جلوگیری کنید...

 

نکات ضروری برای شروع هر سفر

 

 

1- حواستان به انواع هزینه های سفر باشد

هزینه سفر از مهم ترین نکات هر سفر است و اصولا به دو نوع تقسیم می شود. نوع اول هزینه های سفر، هزینه هایی هستند به اصطلاح آشکار می باشند، مانند هزینه های اقامت، هزینه های رفت و آمد و ... . نوع دوم، هزینه های پنهانی هستند که معمولا نادیده گرفته می شوند، مثل هزینه تفریح، پارکینگ، اتفاقات غیر قابل پیش بینی و غیره.

 

مراقب هزینه های سفر خود باشید

 

با رعایت نکاتی ساده می توانید در هزینه های آشکار سفر صرفه جویی کنید، بخصوص در ایام عید برای کاهش هزینه های سفر، پیشنهاد ما استفاده از طرح های نوروزی رزرو هتل است، که هم از طرح های تخفیفی استفاده خواهید کرد و هم بدون دردسر و به دور از شلوغی های معمول هتل مورد پسندتان را ارزان تر از همیشه رزرو خواهید کرد. علاوه بر هزینه های آشکار، اگر که دوست ندارید در سفرتان به بی پولی بخورید، حتما بودجه مناسب برای هزینه های پنهان در هر سفر را کنار بگذارید.

 

2- روند خرید و کارهای اداری سفر را کوتاه فرض نکنید

همیشه قبل از سفر زمان مناسبی را برای انجام کارهای اداری و خرید در نظر بگیرید. اگر برنامه خروج از کشور دارید، روند دریافت ویزا و کارهای پاسپورت را کوتاه تصور نکنید. حتما چند روز قبل از سفر مطمئن شوید کاری باقی نمانده است. این به شما اجازه می دهد تا با آرامش بیشتری به سفر خود فکر کنید.

 

روند کار های اداری سفر را کوتاه فرض نکنید

 

3- اضافه بار برای شما دردسر و هزینه دارد

چه در سفرهای هوایی و چه در سایر انواع سفرها، از اضافه بار و حمل وسایل غیر ضروری اجتناب کنید و در کل، سبک سفر کنید. در سفر های هوایی، دقت کنید تا اضافه بار نداشته باشید. خیلی ساده است. قدم اول همراه نبردن لوازم اضافی است. خیلی از موارد را می توانید از مقصد با قیمت بهتری تهیه کنید. در این صورت از هزینه اضافه باری که شرکت های هوایی از شما می گیرند، در امان خواهید بود.

 

از مهم ترین نکات سفر: سبک و بدون وسایل غیرضروری سفر کنید

 

4- عدم اختصاص دادن وقت بیش از حد برای عکاسی در سفر

بیشتر افراد دست از سر دوربین خود بر نمی دارند. از مناظر و خیابان و حتی غذاهای خود مرتب عکس می گیرند و چیزی از سفر خود متوجه نخواهند شد. یکی از مهم ترین نکات سفر این است که بیش از حد برای عکاسی وقت نگذارید. مناظر و اتفاقات جدید را در ذهن خود ذخیره کنید. این همه راه آمده اید تا در آرامش لذت ببرید. به این ترتیب بعد از برگشت، خاطرات زیادی برای تعریف کردن خواهید داشت.

 

در سفر محدود و خاص عکس بگیرید
 

5- از فرهنگ و سبک زندگی مردم جایی که به آن سفر می کنید آگاه باشید

این مورد را کاملا جدی بگیرید و به شدت آن را مورد توجه قرار دهید!!

چه در سفرهای داخلی و چه در سفر های خارجی، حتما از آداب و رسوم و فرهنگ مقصد خود آگاه باشید. ممکن است رفتاری که برای شما عادی به نظر می رسد، در مقصد شما نوعی بی ادبی یا مزاحمت به حساب بیاید. یا شاید پیش از سفر در مورد فرهنگ مقصد خود نکاتی را بیابید که برای شما جالب باشد و علاقه مند به تماشا و تجربه کردن آن ها شوید. پس قبل از آغاز سفر، فکر همه چیز را بکنید.

 

فرهنگ و رسوم مقصد سفر خود را بشناسید

 

6- ابزار تکنولوژی زیادی همراه  خود نبرید

علاوه بر این که وجود ابزار تکنولوژی مزیت هایی دارد، مسلما معایب و دردسرهایی نیز برای شما خواهند داشت. بیشتر اوقات به همراه بردن وسایل اضافی به جز مزاحمت برای حمل و نقل کردن، نگرانی و استرس مراقبت هر لحظه از آن ها و ...چیز دیگری برای شما نخواهد داشت. این درحالی ست که در بسیاری از سفرها فقط با یک موبایل می توانید همه کارهای ضروری خود را انجام دهید.

 

در بسیاری از سفرها، تنها یک موبایل برای انجام کارهای ضروری کافی است

 

7- جسورانه و پر انرژی سر کنید

هر مقصد گردشگری سرشار از اتفاقات جدید و جالب برای شماست. از تجربه های جدید فرار نکنید. جسورانه سفر کنید و از هیچ تجربه و فرصت جدیدی چشم پوشی نکنید. برنامه های گردش و ماجراجویی و یا حتی امتحان کردن غذاهای محلی از جمله بهترین خاطرات شما از هر سفر خواهند شد.

 

جسورانه و برای کسب تجربه های جدید سفر کنید

 

8-  نباید هر روز غذای رستوران بخورید

شما احتمالا در هر سفر مسافران بسیاری را در رستوران های مختلف شهر خواهید دید. تجربه ی صرف غذا در رستوران های محلی خیلی خوب هستند اما این برنامه هر روزتان نباشد. یکی از نکات ضروری بسیاری از سفرها این است که تا حد امکان خودتان آشپزی کنید. هم از دور هم بودن و همکاری لذت خواهید برد و هم از پولی که صرف جویی می کنید برای سایر تفریحات استفاده خواهید کرد.

 

 

 

و کلام پایانی...

به یاد داشته باشد، سفرهایی ماندگار و لذت بخش می شوند، که با آرامش خاطر آغاز شوند و از قبل برای آن ها برنامه ریزی شده باشد. با رعایت این ۸ نکته کوتاه می توانید سفری بدون استرس و سرشار از آرامش داشته باشید. اگر نکته جالب و جدیدی به ذهن شما می رسد با ما در میان بگذارید.

 

سفرهایی ماندگار می شوند که سرشار از آرامش باشند