روز جهانی گردشگری


گردشگری، یک حوزه کلیدی در جهان است

طی شش دهه گذشته، گردشگری با  تنوعی خیره کننده گسترش یافته و به یکی از مهم ترین شاخه های اقتصادی در جهان تبدیل شده است و بیشترین و سریع ترین میزان رشد را داشته است. به گونه ایی که آمار گردشگران بین المللی از 25 میلیون نفر در سال 1950 به 1.3 میلیارد نفر افزایش یافته است. به همین ترتیب، درآمد حاصل از گردشگری بین المللی که از سوی مقاصد مختلف در سراسر جهان به دست آمده، از 2 میلیارد دلار در سال 1950، به 1260 میلیارد دلار در سال 2015 افزایش یافته است.

سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO) انتظار دارد تا سال 2030 گردشگری به طور متوسط 3 درصد رشد کند.

تهیه یک عکس هوایی از یک چشم انداز خیره کننده، به واسطه گسترش دیجیتال، آسان و قابل دسترس شده است

 

گردشگری و تحول دیجیتالی” ، شعار روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۸ 

پیشرفت های چشمگیر در حوزه تکنولوژی مانند خدمات رزور آنلاین هتل، هوش مصنوعی و سیستم های دیجیتال فرصت هایی بی نظیر در جهت گسترش و بهبود کیفیت گردشگری ایجاد کرده است.

لازم به ذکر است که ایران نیز از این قاعده جهانی مستثنی نبوده و هتل یار همگام با تکنولوژی روز دنیا در زمینه رزرو آنلاین هتل های ایران، خدمات باکیفیتی ارائه می دهد. به دلیل اهمیت فن آوری های دیجیتال و آنلاین به واسطه ارائه فرصت های بی مانند در حوزه گردشگری سبب شد  تا روز گردشگری امسال، با شعار گردشگری و تحول دیجیتالی همراه شود.

روز جهانی گردشگری یک ابتکار جهانی است چراکه اهمیت اصلی گردشگری بین المللی، درک مناسب جوامع مختلف نسبت به تمدن های یک دیگر و تاثیر این تمدن ها بر بهبود زندگی امروزه جوامع است.