چگونه بهتر از همیشه هتل رزرو کنیم؟


اگر می خواهید سفر کنید، حتماً برایتان اهمیت دارد که در چه هتلی اقامت کنید. گاهی ندانستن نکات مهم رزرو هتل موجب می شود هتلی را رزرو کنیم که اصلاً برایمان مناسب نیست و خدمات خوبی هم ندارد. در این مقاله، می خواهیم به نکاتی اشاره کنیم  که می تواند راهنمای شما در انتخاب و رزرو هتلی مناسب باشد. با هتل یار همراه باشید.

 

hotel reservation

 

1.‌ نیازهای خود در سفر را پیش از رزرو هتل تعیین کنید

امکان دارد به مکانی سفر کنید که در آنجا فامیل یا دوست و آشنا دارید و بخواهید سری هم به آنها بزنید. در این صورت، کمتر در هتل هستید.آیا فردی هستید که پس از گشت و گذاری کوتاه تمایل دارید به مکان اقامت خود بازگردید؟ اگر جوابتان مثبت است، پس به خدمات هتل بیشتر نیاز دارید. درنتیجه، بهتر است پیش از رزرو هتل به خدمات آن توجه کنید و حتی لازم باشد هتلی گران تر رزرو نمایید. اگر با خانواده می روید، هنگام رزرو هتل با توجه به نیازهای افراد همراهتان دست به انتخاب بزنید. ممکن است چشم انداز اتاق یا هتل برایتان اهمیت داشته باشد، پس هتلی را رزرو نمایید که منظره ای زیبا داشته باشد. اگر اهل خرید هستید، نزدیک بودن هتل به مراکز خرید اهمیت پیدا می کند تا هزینه کمتری برای رفتن به مراکز خرید پرداخت نمایید.

2.‌ مدت زمان سفر خود را مشخص کنید

تعداد روزهای سفر بسیار مهم است و در انتخاب هتل اهمیت دارد. اگر سفری کوتاه داشته باشید، به طور حتم بیشتر زمانتان به گشت و گذار در شهر می گذرد؛ بنابراین، کمتر در هتلی که رزرو کردید، اقامت می کنید. درنتیجه، ‌می توانید هتلی ارزان قیمت رزرو نمایید. در سفرهای کوتاه، اغلب شب ها برای خواب در هتل هستید، پس نیازی نیست هتلی گران قیمت رزرو کنید، ضمن اینکه اگر هتلی ارزان قیمت است، این طور نیست که لزوماً خدمات خوب و مورد نیازتان را ارائه ندهد. هتل های گران بیشتر برای افرادی مناسب است که می خواهند زمان بیشتری در هتل بمانند و از خدمات هتل استفاده کنند.

3.‌ هتل آپارتمان گزینه خوبی است برای کسانی که هتلی ارزان می خواهند

برای هتل آپارتمان ها کرایه ای مانند آپارتمان ها باید بپردازید. وقتی وارد هتل آپارتمان می شوید، آشپزخانه ای مشاهده می کنید که وسایل آشپزی هم دارد؛ بنابراین، آشپزی برعهده خودتان است و رستورانی در کار نیست. اما اگر فردی هستید که دوست دارید از شما در سفرتان پذیرایی شود، توصیه می کنیم هتل آپارتمان را رزرو نکنید. هتل آپارتمان ها مناسب کسانی است که اقامتی کوتاه در هتل دارند و می خواهند کمتر برای مکان اقامت خود هزینه کنند. این نوع از هتل ها را هر زمان بخواهید می توانید ترک کنید و تسویه حساب انجام دهید.

4.‌هتل های نزدیک مراکز مهم شهر و وسایل نقلیه عمومی مانند مترو گران تر اما مناسب ترند

حتماً توصیه می کنیم پیش از سفر به محل قرارگیری هتل خود دقت کنید. مشاهده کنید تا چه اندازه هتل شما به مکان های گردشگری، مراکز خرید و اداری شهر نزدیک است. البته مسلم است هتلی که دسترسی بهتری به مکان های مهم شهر دارد، کمی گران تر است.

5.‌ رزرو آنلاین راهی ساده برای رزرو هتل

رزرو هتل به صورت آنلاین این امکان را به شما می دهد که در مورد تمامی هتل ها پیش از رزرو اطلاعات خوبی دریافت کنید. می توانید بودجه خود را مشخص نمایید، سپس براساس آن هتل خود را انتخاب و بررسی کنید. بررسی هتل ها به صورت آنلاین به شما دید خوبی نسبت به خدمات و امکانات هتل ها می دهد. اغلب خدمات هتل ها یکسان است، ‌اما شیوه ارائه این خدمات متفاوت است.

 

 

6.‌ از سایتی مطمئن فرایند رزرو هتل را انجام دهید

یکی از سایت های خوب و قابل اعتماد سایت هتل یار است.  در این سایت می توانید هر هتلی که می خواهید در هر شهری رزرو نمایید. اگر در هر موردی هم پرسشی برایتان پیش بیاید، در بخش «تماس با ما» می توانید از راهنمایی کارشناسان و مشاوران سایت هتل یار سؤال کنید و به ساده ترین و مورد اعتمادترین روش هتلی مناسب رزرو نمایید.

 

7.‌ اتاقی را رزرو کنید که متناسب با نیازتان باشد

اگر به همراه خانواده یا دوستان سفر می کنید، مطمئن شوید اتاق مورد نظرتان متناسب با تعداد همراهانتان به خوبی مجهز شده است. اگر سفرتان تجاری است، حتماً میز کار، لپ تاپ، شارژر و داشتن اینترنت پرسرعت برایتان اهمیت دارد. در برخی از هتل ها، فقط اتاق هایی وجود دارد که برای دو نفر آماده شده اند؛ بنابراین، اگر فرزندی دارید، بهتر است هتلی را رزرو نمایید که امکاناتی برای افراد همراهتان نیز داشته باشد.

8.‌ حتماً ‌خدمات هتل را بررسی کنید

آیا خدمات هتلی که رزرو کرده اید، رایگان است یا هزینه اضافی باید پرداخت نمایید؟ چه خدماتی ارائه می شود؟ پذیرایی صبحانه، ناهار و شام به چه صورت است و چه منویی دارد؟ بهتر است از امکانات، خدمات و هزینه ها پیش از رزرو مطمئن شوید. همچنین، می توانید به صورت آنلاین، خدمات هتل ها را بررسی کنید و باهم مقایسه نمایید تا با اطلاعات بیشتری بتوانید تصمیم گیری کنید.

9.‌ به ستاره های هتل ها توجه کنید

امکانات و خدمات هتل ها می تواند با توجه به تعداد ستاره های هتل بیشتر یا کمتر باشد. توجه به ستاره های هتل روشی سنتی اما کاربردی در انتخاب هتل یا مکان اقامت شماست. مسلم است ستاره های بیشتر یک هتل تضمین می کند امکانات و خدمات بهتری دریافت می کنید.

 

10.‌ پیش از سفر درباره هتل خود تحقیق کنید

پیش از رزرو هتل، به وب سایت ها سری بزنید و اطلاعات کامل مربوط به هتل مورد نظرتان را خوب مطالعه کنید. تیم هتل یار این کار را برای آسودگی شما انجام داده است. می توانید به سایت هتل یار سری بزنید و اطلاعات مربوط به هتل ها را مشاهده کنید؛ برای مثال، ترانسفر هتل به چه صورت است، چه اتاق هایی دارد، چشم انداز اتاق ها چگونه است. ضمن اینکه از تخفیف ها نیز بهره مند می شوید. نظر کاربران درباره هتل ها نیز می تواند راهنمای خوبی باشد.

 

11.‌ پیش از اقامت خود در مورد امنیت خود در هتل دقت کنید

اگرچه نگهبانان هتل مراقب شما و همراهانتان هستند، بهتر است خودتان نیز به این موضوع توجه کنید. شب ها حتماً در اتاقتان را قفل کنید و اگر در مورد چگونگی قفل کردن در اتاق پرسشی دارید، پیش از اقامت، از کارکنان هتل راهنمایی بخواهید. اگر تنها سفر می کنید و منتظر مهمان نیستید، به کارکنان هتل اطلاع دهید. پس از رسیدن به هتل، خانواده یا اقوام و دوستان خود را از اقامت خود در هتل مطلع سازید.

 

12. قوانین مربوط به کنسل کردن هتل را پیش از رزرو هتل مطالعه کنید

پیش از رزرو هتل، قوانین کنسل کردن رزرو خود را حتماً مطالعه نمایید. همه هتل ها قوانینی برای کنسل کردن دارند که با توجه به موارد گوناگون مانند تاریخ اقامت شما  می تواند متفاوت باشد. روزهای مهم سال و تعطیلات مانند عید نوروز می تواند قوانین سخت تری برای کنسل کردن داشته باشد. در برخی از هتل ها 24 ساعت قبل و در برخی دیگر 48 تا 72 ساعت پیش از کنسل کردن باید اطلاع دهید که می خواهید اقامت خود را کنسل نمایید.

13.‌ بخش هایی از اتاق را پیش از تحویل گرفتن بازبینی کنید

اگرچه هتل های زیرمجموعه هتل های بین المللی به دلیل داشتن قوانین سخت همواره تمیز هستند، برخی از هتل ها به خوبی تمییز نمی شوند. بهتر است حمام و سرویس های بهداشتی را بازبینی کنید، از خالی بودن سطل زباله ها مطمئن شوید، ملحفه ها و بالش ها را بررسی کنید که کاملاً پاکیزه باشند، اطمینان حاصل کنید شبکه های تلویزیون مشکلی ندارند و کنترل باطری دارد. در غیر این صورت، از پذیرش هتل بخواهید مشکلات را رفع کند. توصیه می کنیم کنترل را هم ضدعفونی کنید تا در مقابل باکتری های احتمالی بیمه شوید.

 

 

در پایان، توصیه می کنیم برای رزرو هتل و تجربه سفری لذتبخش و آرام حتماً نکات زیر را نیز درنظر بگیرید:

** نظر کاربران در سایت ها در مورد هتل مورد نظرتان را مطالعه نمایید.

** ترانسفر و رفت و آمد از فرودگاه به مکان اقامت خود را  بررسی کنید.

** از چگونگی دسترسی به اینترنت در هتل  مطلع شوید. برخی از هتل ها تنها در بخش لابی به شما امکان استفاده از اینترنت را می دهند.

** در اتاقتان همیشه قفل باشد و بدون بررسی کردن هرگز در را روی کسی باز نکنید.

** وقتی وارد هتل شدید، کارت ویزیت هتل را دریافت کنید.

** اقلام داخل مینی بار اتاق (یخچال)‌برایتان هزینه ای اضافی به همراه دارد، پس بهتر است از این اقلام استفاده نکنید.

** توصیه نمی کنیم از تلفن هتل برای مکالمه های بین المللی استفاده کنید؛ چراکه بسیار گران است.

** اشیای با ارزش خود را در اتاق نگهداری نکنید. آنها را به کارکنان میز جلوی هتل بدهید و رسید دریافت کنید.

** وسایلی مثل کنترل و ... سطح بیشتری از باکتری را دارند. پس تا حد ممکن از این وسایل استفاده نکنید.

** بررسی کنید در هتل ساس نباشد.

** به طور حتم، آّب های بسته بندی شده بهداشتی تر است.

** اغلب تبدیل کردن ارز در هتل ها به صرفه نیست. توصیه می کنیم ارز کافی به همراه داشته باشید یا از صرافی ها تهیه نمایید.

 

 

تمام تلاش کارکنان هتل در جهت ایجاد آرامش و رضایت شماست؛ بنابراین، اگر از موضوعی ناراضی بودید، با آنها در میان بگذارید تا مشکل رفع شود و اقامتی به یاد ماندنی داشته باشید. برایتان سفری خوش را آرزومندیم.