رزرو اتاق مناسب را چگونه انجام دهیم؟


5 گام برای رزرو اتاق مناسب در هتل ها

رزرو اتاق مناسب می‌تواند استرس به همراه داشته باشد، به خصوص اگر بخواهید یک اتاق برای یک خانواده آن هم در دقایق آخر رزرو کنید. در این بین، ابزارها و نکاتی وجود دارند که به شما کمک می‌ کنند به راحتی برای رزرو اتاق مورد نظر خود اقدام کنید. همچنین قیمت رزرو اتاق و موقعیت اتاق های مورد نظر خود را پیش از رزرو هتل مشاهده کنید. اگر تا به حال برای رزرو اتاق اقدام نکرده اید، اکنون می‌ توانید به راحتی و به سرعت با چند گام که در ادامه به آنها می پردازیم برای رزرو اتاق در هتل مورد نظر خود، راحت تر و باکیفیت تر از همیشه اقدام نمایید.

 

 

همچنین، پیش از این در مجله گردشگری هتل یار مقاله ای در مورد نکات لازم برای رزرو هتل مناسب نوشته بودیم که می توانید از اینجا مطالعه نمایید.

 

1.‌ برای رزرو اتاق ابتدا بودجه را مشخص کنید!

پیش از انتخاب هتل و رزرو اتاق، بودجه خود را تعیین نمایید. شما قبل از رزرو اتاق در هتل مد نظر باید میزان بودجه خود را در نظر بگیرید یا هزینه ای را که می‌خواهید برای سفر خود بپردازید. این کار به شما کمک می کند هنگام جستجو در اینترنت و رزرو آنلاین اتاق و هتل مناسب، وقت کمتری صرف کنید.

  • داشتن بودجه محدود به این معنی نیست که شما در نهایت ملزم شوید اتاقی رزرو کنید که امکانات خوبی ندارد. در حقیقت، پیشنهادهای بی شماری برای رزرو آنلاین اتاق وجود دارد. پس نگران نباشید.
  • از طرف دیگر، ممکن است سفر شما کاری باشد و می‌ توانید از حساب شرکت برای رزرو اتاق هزینه کنید. در این مورد، دیگر رزرو اتاق هتل مورد نظرتان هزینه زیادی برایتان نخواهد داشت.

 

2.‌ برای انتخاب اتاق مناسب، نیازهایتان مهم هستند

برای اقامت خانوادگی یا برای خودتان به تنهایی چند اتاق باید رزرو کنید؟ در نظر بگیرید تا چه اندازه اتاق شما باید بزرگ باشد. مساحت اتاق چقدر باشد؟ برای رزرو اتاق چند تختخواب و چند حمام نیاز دارید؟ اگر با خانواده خود سفر می کنید ممکن است دو تختخواب کوئین و یک حمام بزرگ نیاز داشته باشید. اگر به تنهایی سفر می کنید ممکن است به یک تخت کویین و یک حمام اختصاصی با اندازه مناسب نیاز داشته باشید.

  • اگر امکاناتی مناسب افراد سالمند یا معلول می‌خواهید، پیش از رزرو اتاق به سامانه رزرواسیون آنلاین هتل یار سری بزنید و از بودن ویلچر یا امکانات دیگر برای افراد سالمند و کم توان مطمئن شوید.
  • توجه کنید که آیا امکانات و تسهیلات دیگری نیاز دارید یا خیر؟ مانند سالن بدن سازی، سونا، مکانی برای بازی کودکان و جایی برای نگهداری حیوانات. آیا در مراحل رزرو اتاق به صورت آنلاین اجازه دارید حیوانات خانگی را به همراه ببرید یا خیر؟ اگر به اینترنت نیاز دارید، آیا اتاق مورد نظر شما برای رزرو در هتل اینترنت پر سرعت دارد؟ رزرو اتاق با اینترنت پر سرعت رایگان می‌ تواند قیمت ها را تغییر دهد و هزینه های شما را کمتر کند.
  • اگر با یک خانواده یا یک گروه سفر می کنید،  شاید بهتر باشد به جای رزرو اتاق، یک سوییت با بخش های مختلف رزرو کنید. مساحت بیشتر و اتاق های مناسب با فضاهای جداگانه در رزرو سوییت اهمیت دارد؛ به ‌طوری ‌که کل افراد گروه یا خانواده بخش ها و فضاهایی خصوصی و شخصی داشته باشند.

 

3.‌ رزرو اتاق به صورت آنلاین

سریع ترین روش برای پیدا کردن اتاق، رزرو آن در هتل مورد نظرتان به صورت آنلاین است. رزرو اتاق به صورت آنلاین به شما کمک می کند تا برنامه های خود را برای رزرو اتاق به راحتی پیاده کنید: سفر شما چند روزه است؟ برای چند شب در هتل می خواهید اقامت کنید؟ مکان و موقعیت جغرافیای مناسب شما کجاست؟‌ چه امکاناتی نیاز دارید؟ همچنین، می توانید معین کنید چه اتاقی با چه قیمتی می خواهید رزرو کنید و هزینه هایتان را به خوبی مدیریت کنید.

  • وقتی شما این اطلاعات را به صورت آنلاین در سیستم رزرو اینترنتی هتل ها وارد می کنید، با چندین گزینه برای رزرو مواجه می شوید. می توانید گزینه های نمایش داده شده را مثلاً براساس قیمت ها طبقه بندی کنید یا به طور آنلاین نقشه هتل را مشاهده نمایید،  نزدیک ترین و بهترین موقعیت مکانی را پیدا کنید.

 

4.  مقایسه و جستجوی هتل های دارای تخفیف

شما می توانید به صورت اینترنتی از تخفیف های هتل ها و اتاق های آن ها با خبر شوید. پیش از رزرو اتاق در اینترنت این امکان وجود دارد که قیمت هتل ها را مشاهده کنید، از تخفیف ها با خبر شوید و با مقایسه و بررسی تخفیف ها به طور آنلاین اتاقی با شرایط و قیمت مناسب رزرو کنید.

  • اطلاعات مربوط به تعداد اتاق ها، امکانات مورد نیازتان و قیمت را مشاهده نمایید. بررسی کنید که آیا قیمت ها، مکان جغرافیایی هتل و امکانات رفاهی آن نیازهای شما را برطرف می کند یا خیر.
  • بررسی تخفیف ها یکی از مواردی است که می توانید به طور آنلاین پیش از رزرو اتاق و هتل انجام دهید. حتماً به خوبی توضیحات و مواردی مربوط به امکانات هتل و قیمت ها را به خوبی مطالعه کنید تا در سفرتان با مقررات، درخواست ها و محدودیت هایی مواجه نشوید که از آنها اطلاعی نداشتید.

 

حرف آخر

اگر تصمیم دارید، اتاق رزرو کنید، توصیه می کنیم فهرست بالا را پیش رو داشته باشید تا مطمئن شوید تمام جوانب را برای رزرو اتاق در نظر گرفته اید تا با خیالی آسوده اتاق یا سوییت مور نظرتان را رزرو کنید و از سفرتان لذت ببرید.

 

منبع: مجله تخصصی گردشگری هتل یار