پرطرفدار ترین کتاب ها در مورد ایران (از دید توریست های جهانی)


امروزه هیچ کس در مورد اهمیت مطالعه کتاب بحث نمی کند و بدون شک یکی از بهترین راه ها برای شناختن یک کشور جدید و فرهنگ آن، خواندن یک کتاب خوب است که اطلاعات جامعی را شامل شود.

زمانی که نوبت به کشور اسرارآمیزی مانند ایران می رسد، خواندن کتاب بیشتر مهم می شود، چراکه ایران هنوز برای بسیاری از مردم در سراسر جهان ناشناخته است. همراه ما باشید برای آشنایی با پرطرف دار ترین کتاب ها در مورد ایران (از دید توریست های جهانی) که توریست های سراسر جهان پیش از مسافرت به ایران برای آشنایی با فرهنگ و تاریخ ایران از آن ها استفاده می کنند. شما نیز می توانید علاوه بر تهیه نسخه های اصلی یا ترجمه این کتاب ها، آن ها را به دوستان غیر ایرانی خود معرفی کنید.

 

 

1- تاریخ ایران: امپراتوری ذهن ( Amazon )

 

 

تاریخ ایران یکی از پرطرفدار ترین کتاب ها محسوب می شود و در مورد تاریخ ایران از دیدگاه های مختلف می باشد. مایکل اکسورثی، یکی از اعضای دانشگاه اکسپرت، یک نسخه با ارزش، زیبا و خواندنی از تاریخ ایران را از زمان کوروش تا حدود 2009 به ارمغان آورده است. کتاب تاریخ ایران جنبه های مختلف فرهنگی را که بر مردم ایران تاثیر گذار بوده است را به طور دقیق بررسی کرده است. علاوه بر این، او فصل گسترده ای را برای شاعران ایرانی مانند سعدی، رومی و حافظ اختصاص داده است. نقش شعر و توسعه آن را در طول تاریخ فرهنگ فارسی از بخش های جذاب این کتاب محسوب می شود.

 

 

 

2- غذای زندگی: نوش جان ( Amazon )

 

 

 

این یک کتاب پخت و پز شگفت آور است که توسط نجمیه باتمانقلیچ نوشته شده است و در ایران با عنوان نوش جان به چاپ رسیده است و با بیش از 200 دستور العمل محلی و کلاسیک ایرانی، یک دیدگاه عالی از فرهنگ و غذاهای ایرانی را ارائه می دهد. این کتاب، مراسم باستانی و مدرن، داستان های عامیانه و همچنین نکات اصلی درمورد پخت و پز غذاهای ایرانی را نشان می دهد. بخش قابل توجهی از هر فرهنگ پخت و پز است؛ و این در حالی است که غذاهای ایرانی ارتباط بسیار نزدیکی و رابطه ای پیچیده و عمیق با فرهنگ و طبیعت ایران دارند.

 

 

 

3- حس وحدت: سنت صوفی در معماری فارسی ( Amazon )

 

 

مردم ایران پس از فتح ایران توسط اعراب، اسلام را پذیرفتند، اما همچنین تلاش کردند زبان و فرهنگ خود را حفظ کنند. در این کتاب که توسط نادر اردلان (معمار مشهور بین المللی ) نوشته شده است، پیرامون ریشه و تاریخ معماری ایرانی صحبت شده است. این کتاب به وضوح اصول و فلسفه معماری فارسی را به شکلی هنری توصیف می کند.

 

 

 

4- ایران - فرهنگ هوشمند! : راهنمای ضروری برای رسوم فرهنگی ( Amazon )

 

 

کتاب ایران-فرهنگ هوشمند، کتابی کوچک و مناسب است که برای توریست ها از سراسر جهان تمام اطلاعات لازم قبل از بازدید از ایران را شامل می شود. کتاب استوارت ویلیامز راهنمایی عالی است که سرشار از اطلاعات مختصر، مفید و متعادل و همچنین فوق العاده صریح است و هر خواننده ایی را جذب می کند. این کتاب بر اساس تجربه شخصی ویلیام از سفر و زندگی در ایران نوشته شده است. در این کتاب بخش های مختلف و جالبی مانند فرهنگ مهمان نوازی و پارادوکس های گیج کننده بین زندگی سنتی و مدرن در ایران مشاهده می شود.

 

 

 

5- باغ های ایران ( Amazon )

 

 

Penelope Hobhouse، نویسنده، طراح و مدرس انگلیسی باغ، کتابی زیبا به همراه نقاشی ها، مینیاتورهای فارسی و همچنین عکس های شگفت انگیز نوشته است که توجه افراد بسیار زیادی را در سراسر جهان به این جنبه از فرهنگ فارسی معطوف کرده است. این یک کتاب باغبانی به معنای معمول آن نیست، بلکه خواننده با نقش اجتماعی باغ ها در ایران و تاریخ باغ های ایرانی در فرهنگ هزار ساله  ایران آشنا می شود.

برچسب ها :