غذای معروف تبریز /  غذای معروف تبریز چه غذایی است؟


غذای معروف تبریز را می شناسید؟

غذای معروف تبریز در سفره همه ایرانی ها پیدا می شود. شما در مورد غذای معروف تبریز چه می دانید؟ حتماً می گویید کوفته غذای معروف تبریز است. درست حدس زدید کوفته غذای معروف تبریز به شمار می رود که به شکل های مختلف طبخ می شود. اگر می خواهید با این غذای معروف تبریز و غذاهای معروف دیگر تبریز آشنا شوید، می توانید لیست زیر را در مجله گردشگری هتل یار در مورد غذای معروف تبریز مطالعه نمایید. شاید تصمیم دارید به تبریز بروید و به دنبال هتلی مناسب با غذاهای متنوع و خوشمزه تبریزی هستید، پیشنهاد ما به شما هتل ائل گلی پارس تبریز است. مطمئن باشید در این هتل لحظه هایی به یاد ماندنی و خوشمزه خواهید داشت.

 

 

 

1.‌ خورش هویج ، غذای معروف تبریز با طرفدارن بسیار

خورش هویج غذای معروف تبریز در کنار دیگر غذاهای پرطرفدار تبریز است. می خواهید طرز تهیه این غذای معروف تبریز را بدانید؟ طرز درست کردن این غذای معروف تبریز بسیار ساده است. ابتدا هویج ها به شکل خلالی خورد می شود و در روغن به خوبی سرخ می شود. گوشت و پیاز جداگانه تفت داده می شود و کمی رب هم به گوشت و پیاز اضافه می شود. سپس مواد گوشت و پیاز به هویج های سرخ شده اضافه می شود. توصیه می کنیم در این غذای معروف تبریز زعفران هم اضافه نمایید تا عطر و طعم بهتری پیدا کند. خورش هویج غذای معروف تبریز و در میان غذاهای پرطرفدار است. پیشنهاد می کنیم حتماً خورش هویج تبریزی را امتحان کنید و از طعم بی نظیر این غذای معروف تبریز لذت ببرید.

 

تصویری از خورش هویج، غذای معروف تبریز 

 

2.‌ کوفته ، غذای معروف تبریز و از غذاهای اصیل تبریزی

غذای معروف تبریز کوفته است. کوفته های خوشمزه تبریز با گوشت چرخ شده یا در هاون کوبیده شده تهیه می شوند. سبزیجات معطر این غذای معروف تبریز را بسیار خوشمزه می کند. گاهی لپه هم اضافه می شود. داخل کوفته ها نیز با قیسی و گردو پر می شود. سپس کوفته های پرتقالی شکل را درون سس مخصوصی قرار می دهند. این سس غذای معروف تبریز با پیاز سرخ شده و رب تفت داده شده آماده شده است و کمی در آن آب ریخته اند و به جوش آمده است. کوفته ها را درون این سس می چینند. درب ظرف را نمی گذارند تا کوفته ها وا نرود و خوب پخته شود.

 

کوفته، غذای معروف تبریز، غذایی بی نظیر و خوش طعم 

 

3.‌ آش اوماج،‌ غذای معروف تبریز با طعمی متفاوت

غذای معروف تبریز به نام آش اوماج به سادگی تهیه می شود. کافی است برای تهیه این غذای معروف تبریز پیاز خرد شده را با کمی کره تفت دهید، ‌زردچوبه، نمک و عدس را اضافه نمایید. بعد با کمی آب قلم یا آب معمولی اجازه دهید عدس بپزد. حالا نوبت سبزی های معطر و خوش طعم است؛ مثل تره، ریحان و مرزه. درآخر هم اوماج یا رشته را اضافه می کنید و می گذارید کمی بپزد. شاید برایتان جالب باشد بدانید اوماج همان آرد خمیر و رنده شده است.

 

آش اوماج، غذای معروف تبریز 

 

4.‌ خشیل، غذای معروف تبریز با ظاهری شبیه به حلیم

غذای معروف تبریز با طعم فوق العاده « خشیل » است. این غذای معروف تبریز شبیه به حلیم با بلغور گندم درست می شود. غذای معروف تبریز یعنی خشیل که در ایام قدیم شب های یلدا پخته می شد، می تواند دسری خوش طعم محسوب شود. برای درست کردن این غذای معروف تبریز ابتدا بلغور را خیس می کنند. پس از چند ساعت روی شعله قرار می دهند تا یک ساعت پخته شود و آب آن کشیده شود. بعد آبکش می کنند. آرد را تفت می دهند تا خامی آن از بین برود. بعد آب سرد، آرد و شیر را مخلوط می کنند و به بلغور اضافه می کنند. روی حرارت قرار می دهند و هم می زنند تا به غلظت حلیم برسد.  

 

 

درست است که کوفته غذای معروف تبریز است، اما تنها غذای معروف تبریز ، این شهر کهن و تاریخی، کوفته نیست، بلکه همان طور که در این بخش از مجله هتل یار به بررسی غذای معروف تبریز پرداختیم، وقتی سخن از غذای معروف تبریز است، می تواند خشیل، آش اوماج یا خورش هویج باشد. توصیه می کنیم این غذاهای معروف و خوش طعم تبریز را یک بار هم که شده بچشید، امتحان کنید و سفره خود را با غذای معروف تبریز مزین نمایید.