تهران و کریسمس، کریسمس در ایران چگونه است؟


جشن کریسمس، هر ساله در روز 25 دسامبر ( 5 دی )، به منظور گرامی داشت میلاد حضرت مسیح برگزار می گردد. مسیحیان ایرانی نیز، همانند سایر مسیحیان جهان، آیین جشن کریسمس را به جای می آورند و به همین خاطر حال و هوای خاصی، در برخی از شهرهای ایران ایجاد می شود. البته همزمان که برخی از ایرانیان در حال تدارک دیدن برای جشن کریسمس هستند، بسیاری دیگر از ایرانیان نیز، مشغول برنامه ریزی برای تعطیلات عید و رزرو هتل برای نوروز 99 می باشند.

پیشنهاد می کنیم، در ادامه همراه ما باشید، تا اندکی بیشتر با حال و هوا کریسمس در ایران آشنا شویم و در گزارشی تصویری، شهر تهران را همزمان با جشن کریسمس ببینیم.

 

 

باتوجه به نزدیکی نوروز پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید : مهم ترین نکات رزرو هتل

 

جشن کریسمس در ایران چگونه است؟

با اینکه اسلام دین رسمی ایرانیان است، اما، مانند دیگر کشورهای منطقه، ایرانیان ارمنی نیز، کریسمس را جشن می گیرند. در حال حاضر بین 300 تا 370 هزار مسیحی در ایران زندگی می کنند.

جامعه مسیحی ایران، هرساله جشن کریسمس را در ایران برگزار می کنند و این حال و هوا به ایرانیان دیگر نیز منتقل می شود؛ به طوری که می توان گفت، چندسالی می شود که کریسمس تنها محدود به محله های مسیحی نشین تهران نمی شود؛ چراکه بسیاری از فروشگاه ها، با تم جشن کریسمس به استقبال مشتریان خود می روند و شهرهای مختلف ایران، به خصوص تهران، با این جشن هماهنگ می شوند.

 

 

علاوه بر فروشگاه ها، بسیاری از هتل های لوکس تهران، مانند هتل اسپیناس پالاس، که معمولا میهمانان مسیحی و بین المللی دارند نیز با تزئیناتی ویژه به استقبال این جشن می روند.

شاید جالب باشد بدانید، بیشتر مسیحیان ایران، درشهرهایی مانند ارومیه، تبریز و اصفهان زندگی می کنند. در روز جشن کریسمس بیشتر مسیحیان همراه با اعضای خانواده خود در کلیساهای سراسر کشور جشن می گیرند.

 

پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید: معروف ترین کلیساهای ایران که باید بشناسید!

 

 

حال و هوای کریسمس در تهران

برای جشن کریسمس در تهران، درخت های تزئین شده به همراه وسایل و دیگر تزئینات جشن کریسمس، بیشتر در فروشگاه هایی که در امتداد خیابان میرزای شیرازی، استاد نجات اللهی و برخی از محله های اطراف آن ها به فروش می رسند. البته، چندسالی می شود که اکثر وسایل تزئینی جشن کریسمس در بسیاری از مغازه های سطح شهر نیز پیدا می شوند.

 

 

و در پایان...

دپارتمان مجله گردشگری هتل یار، برای تمام مسیحیان ایران و جهان، در جشن کریسمس امسال و تمام سالیان آینده، شادترین لحظات را آرزو می کند...

 

 

منبع:  مجله تخصصی گردشگری هتل یار