آبشارهای جذاب ایران


آبشارها یکی از جادویی ترین عناصر طبیعت هستند. تماشای منظره محصورکننده آن ها و گوش سپردن به نغمه آبشارها، بهترین راه فرار از استرس و گرمای تابستان است. حال اگر این آبشارها، آبشارهای ایران باشند که اهمیت و زیبایی موضوع رو چندین برابر می کند. آبشارهای بی شماری در ایران قرار دارند که هر کدام منحصر به فرد بوده و باتوجه به منطقه جغرافیایی آن ها، هرکدام جذابیت های خاص خود را دارند.

بازدید از آبشارهای ایران، جذاب ترین و پرطراوت ترین بخش های ایرانگردی محسوب می شوند که فرصت بازید و تماشای آن ها را نباید از دست داد. همراه ما باشد تا با جذاب ترین آبشارهای ایران آشنا شوید. مطمئن باشید که بعد از آشنایی با این آبشار های جذاب، مقصد بعدی شما برای ایرانگردی یکی از آبشارهای جذاب ایران خواهد بود.

 

 

آبشار لاتون، مرتفع ترین آبشار ایران

آبشار لاتون در شمال غربی ایران، در آستارا استان گیلان قرار دارد. آبشار لاتون مرتفع ترین آبشار ایران است. این آبشار 105 متر ارتفاع دارد و می توانید پس از یک پیاده روی طولانی در دل جنگلی بسیار زیبای به آن برسید. جالب است بدانید، آبشار لاتون از بهترین و محبوب ترین مکان ها برای گردشگری در میان دوستداران طبیعت و کوهنوردان است.

 

تصویری از آشار لاتون، یکی از جذاب ترین آبشارهای ایران

 

آبشار مارگون، زیباترین آبشار ایران

این آبشار شگفت انگیز در استان فارس و در شهرستان سپیدان واقع شده است. هنگام سفر به شیراز و بازدید از حافظیه، سعدیه، پاسارگاد و سایر مکان های دیدنی و جذاب شهر شیراز، بازدید از آبشار مارگون را نیز در برنامه سفر خود قرار دهید.

آبشار مارگون بیش از 70 متر ارتفاع دارد و هنگامی به این آبشار می رسید، خود را در یک بهشت که در دل کوهستانی گرم و ناهموار قرار دارد احساس خواهید کرد. آبشار زیبای مارگون، در بین زیباترین نقاط وحشی و طبیعی ایران در فهرست National Geographic قرار گرفته است.

 

آبشار زیبای مارگون در استان فارس

 

آبشار بیشه، مشهور ترین آبشار ایران

آبشار بیشه که می توان گفت از مشهور ترین آبشار های جذاب ایران است، در منطقه حیرت انگیز آبشارهای استان لرستان واقع شده است. آبشار بیشه از کوه های زاگرس سرچشمه می گیرد. این آبشار استان لرستان با 45 متر ارتفاع و عرض 10 متر از بزرگ ترین آبشار های منطقه محسوب می شود.

از ویژگی های مثبت آبشار بیشه نزدیکی آن به ایستگاه راه آهن بیشه می باشد. به همین خاطر امکان دسترسی به این مقصد گردشگری محبوب بسیار آسان و راحت است.

 

آبشار بیشه، دیدنی ترین آبشار استان لرستان